Akustik Kaplama

Akustik kaplama hacim akustiği uygulaması için tercih edilen malzemelerle yapılan proje bazlı çalışmalardır. Mekanın yapısına özel tasarımlar oluşturarak hem tasarım hemde yalıtım sağlanır. Evinizde, iş ortamında, çağrı merkezi, sinema odası, tiyatro salonu ve daha birçok alanda akustik kaplama hizmeti vermekteyiz.

Akustik Kaplama Malzemeleri

Akustiğin sağlanabilmesi için duvar, tavan ve hatta zeminde yankıyı engelleyecek kaplama malzemesi kullanılmalıdır. Peki nedir bu malzemeler ? Zeminde akustiği sağlamak adına karo halı ve kauçuk tabanlı akustik rulo halı kullanabilirsiniz. Duvar ve tavanda da yanmaz akustik sünger, kumaş kaplı akustik panel, heraklite ahşap yünü, basotect melamin sünger kullanabilirsiniz.

Akustik Kaplama Nasıl Yapılır ?

Kullanılması gereken malzemeye göre uygulama şekli belirlenir.  Lazer metre ile malzemenin uygulanacağı alan belirlenir. Rapid 800 sıvı solid yapıştırıcı rulo fırça ile duvara sürülür. Malzeme yapıştırıcı sürülen kısma yapıştırılır. Tavanda panel uygulaması için askı aparatları gerekmektedir. Detaylı anlatım için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]