Akustik Mimarlık ses yalıtım firması olarak ses problemlerinin olduğu alanlarda istenmeyen sesleri (Gürültü kirliğini) engellemek adına ses izolasyon uygulamaları yapmaktayız.12 yıldır ses yalıtım sektöründe vermiş olduğumuz çalışmalarla, profesyonel ekiplerimizce %100 müşteri memnuniyeti sağlayarak hizmet verdiğimiz kurumları memnun etmekteyiz.

TEKNO FOAM

Ses Yalıtım uygulaması çeşitli ses frekanslarına uygun hale getirilebilmesi için zemin, duvar,tavan ve akustik mekan içerisinde ses düzenleme ve ses izolasyonu uygulamaları yapılarak sonlandırılmaktadır. Her alanda yapılabilen bu uygulamalara örnek verecek olursak ofis, hastane odası, sinema salonu, çağrı merkezi, stüdyo ses kayıt odası ve hatta evinizde bile sizi sesin zararlı etkilerinden kurtarmaktayız. Evinizde oluşan ses problemlerine çözüm ararken endişe duyuyorsanız buna hiç gerek yok. Firmamız anahtar teslimi yapılan evinize sanki hiç malzeme girmemiş evde tadilat işi yapılmamış ancak istenen ses kesimi yüksek oranda sağlanmış halde gayet düzenli bir şekilde size geri teslim yapmaktadır.

Ses yalıtımı yapılacak mekandaki şikayet ve isteklerinize göre doğru malzeme kullanımı önemlidir. Ses yalıtım uygulamalarında kullanılacak malzemeler arasında doğru seçimi yapabilmek için mutlaka profesyonel ekiplerimizce keşif yapılmalıdır. Kendine öz özellikleri kullanarak uygulanan alanlarının da belirlenmesini sağlayan ses yalıtım malzemelerinin amaçları var olan tüm sesleri azaltarak rahatsız edici özelliklerini ortadan yok etmek ve bununla birlikte ortamı göze hoş hale gelebilecek şekilde tutmaktır.

AKUSTİK SES YALITIMI

AKUSTİK MİAMRLIK OLARAK UYGULAMA HİZMETLERİMİZ
Stüdyo Ses Yalıtımı
Toplantı Odası Ses Yalıtımı
Mini Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı
Reji-Radyo-Televizyon Kanalı
Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı
Ofis Akustik Ses Yalıtımı ve bu şekildeki akustik mekanlarda kullanmak adına akustik sünger veya akustik paneller tercih edilebilmektedir. Uygulamayı yaparken sesi kesmenin yanında ortamın akustiğini de hesaba katarak işimizi yapmaktayız. Müşterimiz beğendiği renkte ve modelde ürün isteyebilir, bu ürünlerde ses frekansına uygun malzeme ise onaylanır ve çalışmalara başlanır.

Jeneratör – Klima Odası Ses Yalıtımı
Makine Odaları Ses Yalıtımı
Klima Odası Ses Yalıtımı
Hidrofor Odası Ses Yalıtımı gibi mekanik gürültülü ortamlar için yüksek ses kesim performansına sahip malzemeler tercih etmekteyiz. Bu tür mekanlarda görüntü çok önemli olmasa da her detay hesaplanarak üretilen bariyerli akustik sünger gibi malzemeler tercih edilmekte bu sayede ses kesim oranı artmaktadır.

Ses İzolasyonu, Akustik Yalıtım, Akustik Tasarım, Akustik İzolasyon, Ses Yankısı Düzenleme, Yankı Düzenleme, Ses Frekanslarının Ölçümü, Akustik Projelendirme, Ses ve Işıklandırma, Elektrik ve Elektronik Donanım, Uygulama yapılan alanların genel yapımında anahtar teslim çözüm ortaklarımız ile profesyonel ekiplerimiz ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

MEKANİK ODA SES İZOLASYONU

Zemin Ses yalıtımı Neden Yapılır ? Ne Tür Malzemeler Kullanılır ?

Kauçuk levha, Mantarlı kauçuk levha, Kauçuk tabanlı halı, Mantar şilte, gerekirse bondex süngerpan ve ağır epdm bariyer gibi ses yalıtım malzemeleri zemin ses yalıtımında kullanılmaktadır. Yaşam alanlarınızda bu kaplama malzemeleriyle alt komşunuzdan gelen seslerin önüne geçebilirsiniz veya topuklu ayakkabı, herhangi bir nesneni sürüklenmesi, çarpması ya da düşmesi durumlarında alt komşunuz sürekli ses ve gürültü şikayetiyle kapınızı çalmayacaktır.Ev ve ofislerden stüdyo odası, makine odaları, konferans salonları, sinema salonları, reji odaları, müzik odaları ve düğün salonları gibi farklı amaçlarla kullanılan alanlarda zemin ses yalıtımı rahatlıkla uygulanabilmektedir. Özellikle darbe seslerine karşı fayans, plaka, işlenmiş doğal taş ve beton esaslı fayansların döşenmesine yönelik uygulamalarda ana zemin ile yapı malzemeleri arasına yapılabilen uygulama kalıcı ve etkin çözümlerle zemin ses yalıtımının en ideal biçimde sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Duvar Ses Yalıtımı Neden Yapılır ? Ne Tür Malzemeler Kullanılır ?

Akustik Sünger, Basotect melamin sünger, Köşe Bass Trap sünger, rebonded bondex sünger, bariyerli bondex sünger, kumaş paneller, ahşap paneller kullanılmaktadır.

Duvarlara iki şekilde ses yalıtım uygulaması yapılabilir bunlar üstü yalıtım ve duvar altı yalıtım olmak üzere ikiye ayrılır.
Yapılan uygulamalarda genelde süngerler tercih edilir. Birçok çeşiti olan süngerler kullanılarak yapılan uygulamalar ile duvar ses yalıtımı yapılarak etkili bir sonuç elde edilebilir.Kumaş kaplı paneller, ahşap paneller duvar yüzeyinde kullanılmaktadır.Duvarların iç kısmında kullanılan bondex süngerler kısmi olarak ses yalıtımı sağlamaktadır.

Peki neden duvar ses yalıtım uygulaması yaptırmalıyız ? Komşularınızdan, yan dairelerden kimi zaman konuşulan sesler, elektronik cihaz sesleri gelmektedir.İstenmeyen bu sesleri önlemek için duvar ses yalıtımı uygulaması yapılmalıdır.Duvar ses yalıtım uygulaması sayesinde evde, ofiste akustik düzenleme yapılarak uygun ses kesintisi sağlanabilir. Duvar ses yalıtım uygulaması ses izolasyonu sağlamakla beraber uygulanan ortama görsel bir hava katmaktadır.

Tavan Ses Yalıtımı Neden Yapılır ? Ne Tür Malzemeler Kullanılır ?
Bondex sünger, akustik sünger, bariyerli bondex süngerler , tavan ses yalıtımında kullanılmaktadır.

Evlerimizde ve iş yerlerimizde yakınlarımızdaki dairelerden veya ofislerden, çocuklu ailelerden gelen seslerle hepimiz karşılaşmaktayız. Bazen bu sesler o kadar çok rahatsız edici olabiliyor ki, üst komşumuzun ayak seslerini bile duyabiliyoruz. Yaşadığımız mekanlarda tavan ses yalıtımı uygulaması yaptırarak bu sesleri ortadan kaldırabiliriz. Ses yalıtımı sayesinde sadece ses yalıtımı değil, titreşimler de ortadan kaldırılabilir.