ses izolasyon malzemeleri 1

Ses İzolasyon Malzemeleri

İnsan yaşamında etkileri nedeniyle olumsuz sonuçlar oluşturan gürültü, rahatsız edici özelliğiyle stres içerisinde olmaya ve sıkıntı yaşamaya neden olmaktadır. Bu sıkıntıları geride bırakmak ve gürültüden izole edilmiş bir ortamda yaşayabilmek için ses izolasyonu yapılmaktadır.

Bariyerli Ses İzolasyon Süngerleri

 Ses izolasyonu sayesinde okul, hastane, ev, iş yeri, ofis, çağrı merkezi, stüdyo odaları, sinema salonları gibi mekanlar gürültüden uzak tutulabilmektedir. Ses izolasyonu uygulanırken tercih edilen malzemeler çeşitlilik göstermektedir. Ses izolasyon malzemeleri arasında cam yünü, taş yünü, polietilen, kauçuk köpüğü, ahşap yünü, poliüretan ve melamin köpüğü yer almaktadır.

Ağır Epdm Bariyer

Ses izolasyonu malzemeleri arasında bulunan bazı sünger çeşitleri yanmaz özelliktedir. Açık gözeneklere sahip olan ses izolasyon süngerleri, ses yutumunu üst seviyede sağlamaktadır. Akustik kumaş kaplı paneller akustik bir ortam yaratılmak ve ses seviyesinin kalitesi arttırılmak istenildiğinde kullanılmaktadır.

Rebonded Bondeks Süngerpan

Dış ortamdan gelebilecek darbelere karşı dayanıklı olan paneller, farklı renklere de sahiptir. Akustik kumaş kaplı panellerin kullanım alanları stüdyo odaları, müzik odaları, toplantı odası, konferans salonu gibi mekanlar olmaktadır.Zemin Ses İzolasyon Malzemeleri

 Ses izolasyonu malzemeleri arasında bulunan melamin köpük yüksek derecede ses emme kapasitesine sahiptir. Yangın olması durumundaysa yanmaz özelliği sayesinde alevlerin artışını geciktirecektir.

Ses İzolasyon Malzemeleri

İnşaat, sanayi, otomotiv, ulaşım gibi mekanlarda tercih edilen melamin köpük malzemesinin uygulaması da oldukça kısa sürmektedir. Şiddetli gürültüye maruz kalan yerlerde ise en çok tercih edilen malzeme bariyerli süngerpandır. Bariyerler iki adet süngerpan arasına yerleştirilmektedir. Böylece ses yoğunluğunun en üst seviyede azalması sağlanacaktır.