zemin ses yalitim malzemeleri

Titreşim Emici Levhalar

Titreşim emici levhalar alt kata giden darbeli sesleri engellemek adına parke altı, parke üstü ve şap altında kullanılan izolasyon malzemeleridir. Düşük yoğunluklu bir yalıtım malzemesi olan mantar şiltesi, Portekizde yetişen bir ağacın kabuklarından üretilmektedir. Bu yalıtım malzemesi hem ses, hem de ısı yalıtımı için son derece ideal bir üründür. Laminant parke ve benzeri kaplama malzemelerinin alt kısımlarına da uygulanabilen mantar şiltesi aynı zamanda motor kapak contalarında ve çok farklı bir sektör olan şarap şişelerinin mantarlarında da kullanılmaktadır.

Titreşim emici levhalar zemin ses yalıtımında kullanılarak darbe ve ayak sesini keserler.

Rulo Mantar Levha Şap Altı Mantar Şilte Uygulaması

Isıdan ve nemden etkilenmez, ses yalıtımını sağlar. Bunun yanı sıra sanayi amaçlı olarak kullanılan ses yalıtım malzemesi kauçuk levha, dielektrik özelliği ile elektriği iletmez. Bitkisel yağlar, akaryakıt, sanayi yağları ihtiva eden, güneş ışınlarına maruz kalan, ozona mukavim levhalar ile kullanılabilen kauçuk levhalar oluklu, tırtıklı, düz ve desenli seçeneklere sahiptir. Nitril kauçuk levha, EPDM kauçuk levha, Silikon kauçuk levha gibi türevleri bulunmaktadır. Kullanılması planlanan alanın özelliklerine göre bu 3 seçenekten birisi tercih edilebilir.

Kauçuk Levha Şap Altı Kauçuk Levha
Ses ve izolasyon değerleri ele alındığında diğer yalıtım malzemelerine göre yüksek performans sunan titreşim emici levhalardan birisi de kauçuk mantar levhalardır. Granül mantarların kauçuk malzemesi ile bileşimi sonrasında hazırlanan blokların dilim şeklinde istenilen ebatlarda üretilmesi ile müşterilere sunulmaktadır. Mantarlı kauçuk levhalar, zemin ve çatılarda kullanılmaktadır. Ayrıca vibrasyon emici özelliği ile de makine temellerinde tercih edilmektedir. Jeneratör, konut, kompresör, hidrofor, torna, okul ve binalarda, zemin ve duvarlarda darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde büyük katkısı vardır.

Mantarlı Kauçuk Levha Kalınlıkları Mantarlı Kauçuk Levha Uygulaması