Tekno Foam İletişim

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Yüksek ses ihtiva eden ortamlardan olan jeneratör odaları ve makine dairelerinde ses yalıtımı, titreşen cisimlerin meydana getirdiği basınç değişimleri nedeniyle sesin doğuşu ve yayılması ortamdaki parçacıkların titreşimleri ve buna bağlı olarak da iletilmesiyle kendini farkettirir.

Jeneratör odası ses yalıtımıJeneratör odası ses izolasyonu

Tamamen yanmaz olması gereken jeneratör odası ses yalıtımı malzemelerinin hava emiş ve havayı daraltmayacak biçimde genişlemesiyle imal edilmelidir. Jeneratör odalarındaki ve benzeri kabinlerdeki ses izolasyonu iklim korumalı kabinlere ek olarak süper ses izolasyonu kabinlerinde de bulunmaktadır.

Jeneratör ses yalıtım kabiniJeneratör ses izolasyon kabini

Kauçuk parke ya da şap altı malzeme seçimi yapılarak titreşimli sesler jeneratör odalarında en aza indirilir, zemine serilebilen kauçuk tabanlı akustik halılar ile daha başarılı ses izolasyon değerleri sağlanmış olur. Zeminin haricinde diğer yapı elemanlarından olan duvarlar için ise akustik süngerler veya bondex süngerpan tercih edilebilir. Daha güçlü seslerin istenen izolasyon değerleriyle yalıtılması için EPDM bariyerli süngerler kullanılmaktadır.

Jeneratör odası ses yalıtım fiyatlarıJeneratör dairesi ses yalıtımı

Bu süngerler güçlü ses kesici özelliği olan, yanmaz özellikteki malzemelerdendir. Jeneratör odası ses yalıtımı için harici bir uygulama olan kabin içi egsoz susturucu sistemi sayesinde, jeneratör sisteminin güvenliği de sağlanmış olur. Ayrıca susturucunun etkisi sayesinde titreşim de en aza indirildiği gibi estetik olarak da değer kazanmış olur. Yüksek ısıl değerlerine sahip egsoz borusu, insan temasından, motor elemanları ise susturucudan bu sayede ayrılmış olur.

Jeneratör odası ses yalıtım uygulamalarıJeneratör odası yalıtım

Benzer Makaleler

Atış Poligonu Ses Yalıtımı

ATIŞ POLİGONU AKUSTİK SES İZOLASYONU Atış Poligonu ses yalıtımı uygulamalarını iki şekilde inceleyebiliriz. Birincisi dışarıya giden sesleri geçiş kaybına uğratıp

Oto ve Araç Ses Yalıtımı

Otomobillerde yakıt ekonomisi sağlamak için daha az ses kesici malzemeler kullanılmakta olduğundan tekerlekten ve yoldan gelebilecek gürültülere maruz kalınmaktadır.

Hidrofor Odası Ses Yalıtımı

Hidrofor cihazları çalıştırıldığında çevreye şiddetli bir şekilde rahatsızlık hissi verir. Hidrofor binalarda, dairelerde, villalarda, site ve yüksek binalarda su basıncının

Yorum Yok

Yorum Yok! İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Yorum Yapınız

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*