Aks Askı Takozu

Gürültü, seslerin karışması ve yüksek seslerden meydana gelmektedir.Gürültü bir çok insan için sorun oluşturduğu gibi gürültüyü de insanlar oluşturmaktadır, kimi zaman bir müzikten kimi zaman insan topluluğundan oluşsa da rahatsızlık vermektedir hatta psikolojik bozulmalara neden olmaktadır.


Bunları önlemek, gürültünün oluşmasını önlemek için darbeyi yumuşatan ses takozları kullanılmaktadır.Aks askı takozu kullanılarak sesleri yumuşatabilir, ses enerjisini ısı enerjisine dönüştürebilirsiniz.

Aks askı takozları uzun ömürlü, dayanıklı malzemelerden üretilmiş bir ses yalıtım malzemesidir.Aks askı takozunu tavanlarda kullanarak ses yalıtımını sağlayabilirsiniz.Aks askı takozu ve birçok ses yalıtım malzemesi satışımız mevcuttur ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Aks Titreşim Duvar Takozu

Duvarlar ses yalıtımsız sesleri geçirir ve böylelikle insanlar genellikle rahatsız olmaktadır. Hatta sesler yüksek olduğunda insanlar üzerinde psikolojik olarak ruhsal sorunlarda yaratabilir.Aks titreşim duvar takozları darbe yumuşatıcı, ses emici olarak duvarlarda kullanabilir.

Ses enerjisini ısı enerjisine dönüştürebilen aks titreşim duvar takozları, kullanıldığında gürültünün etkilerini ortadan kaldırır ve eko, çınlama, yankı gibi istenmeyen seslerin oluşmasını önlemeye yardımcı olmaktadır.

Aks titreşim duvar takozları sesi sönümlemekte kullanılabilen bir çeşit ses yalıtım malzemesidir.Aks duvar takozları ve birçok ses yalıtım malzemesi satışımız bulunmaktadır.

Ses Yalıtım Bandı

Ses yalıtım bandı; Sünger izolasyon bant üretiminde, poliüretan, PVC, Polietilen, EPDM ve EVA gibi malzemeler kullanılmaktadır.Kullanım amaçlarına göre yapışkansız, tek taraflı veya çift taraflı yapışkanlı olabilir. Ses yalıtım bantları 5 ile 10 cm arasında kalınlıklarda üretilen ve satılan ses yalıtım bantları, alçıpan profil altına yerleştirilerek ses yalıtımlarında kullanılmaktadır.

Kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösteren ses yalıtım bandı tek taraflı veya çift taraflı olmak üzere yapışkanlı ve yapışkansız model seçenekleriyle ihtiyaçlarınıza karşılamanızı mümkün kılmaktadır. Yalıtım süngerleri aracılığı ile sağladığınız ses izolasyonunu ses yalıtım bandı ile üst düzey bir performansa sahip olarak kullanabilir ve mekanın ses geçirgenliğini tamamı ile kontrol altına alabilirsiniz.

Yalıtım malzemeleriyle bir arada kullanımı sağlanan ses yalıtım bantları özel olarak lamine edilerek teknolojik yeniliklerin mekanlara yansımasına ve rahat ve huzurlu bir ortam yaratılmasına olanak sağlamaktadır.

Akustik Kapı | Ses Yalıtımlı Kapı

Akustik kapı bütün halinde akustik değeri yakalamaktadır. Akustik kapılar fabrika ortamında üretilmekte olup montaj öncesi kalite kontrolden geçirilmektedir. Akustik kapılara ses izolasyonlu kapı da denilmektedir.

Akustik kapı ses yalıtımı 55 Rw desibele kadar farklı değerlerde performans gösterir.Bu akustik değerler akustik kapı ses yalıtım şartlarını sağlamak için yeterlidir.

Heraklite Ahşap Yünü

Yalıtım levhaları arasında kullanılmakta olan heraklite malzemesi, kavak ağacından imal edilmekte olan ahşap yünleriyle çimentonun karıştırılmakta ve kalıplara dökülerek preslenmektedir. Yüksek oranda ses yalıtımı sağlayan heraklite malzemesi, çimento odun talaşı, taş yünü ya da polistren köpük ile birleştirilerek yalıtımda istenilen verim alınmaktadır.

Devamını Oku

Mantarlı Kauçuk Levha – Zemin Ses Yalıtım Malzemesi

Mantarlı Kauçuk Levha zemin ses izolasyonu ve zemin ses yalıtımında kullanılmaktadır. Parke altı ve Şap altında vibrasyon kesici, darbe emici olarak da bilinirler. Mantarlı Kauçuk Levha granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesiyle elde edilmen ses yalıtım malzemesidir.

Kauçuk mantar levhalar ses izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla zeminlerde sap altı, parke altı olarak tercih edilmektedir. Ayrıca iş makinelerinde titreşim emici ve ses yalıtım malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Darbe emici özelliktedirler uygulaması oldukça basittir.

Mantarlı Kauçuk Levha Kullanım Alanları

Jeneratör, kompresör, hidrofor gibi iş makinelerinde vibrasyon emici olarak, konut, hastane, okul, ofis gibi binalarda duvar ve zeminde darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde kullanılmaktadır.