Akustik Kaplama

Akustik kaplama hacim akustiği uygulaması için tercih edilen malzemelerle yapılan proje bazlı çalışmalardır. Mekanın yapısına özel tasarımlar oluşturarak hem tasarım hemde yalıtım sağlanır. Evinizde, iş ortamında, çağrı merkezi, sinema odası, tiyatro salonu ve daha birçok alanda akustik kaplama hizmeti vermekteyiz.

Akustik Kaplama Malzemeleri

Akustiğin sağlanabilmesi için duvar, tavan ve hatta zeminde yankıyı engelleyecek kaplama malzemesi kullanılmalıdır. Peki nedir bu malzemeler ? Zeminde akustiği sağlamak adına karo halı ve kauçuk tabanlı akustik rulo halı kullanabilirsiniz. Duvar ve tavanda da yanmaz akustik sünger, kumaş kaplı akustik panel, heraklite ahşap yünü, basotect melamin sünger kullanabilirsiniz.

Akustik Kaplama Nasıl Yapılır ?

Kullanılması gereken malzemeye göre uygulama şekli belirlenir.  Lazer metre ile malzemenin uygulanacağı alan belirlenir. Rapid 800 sıvı solid yapıştırıcı rulo fırça ile duvara sürülür. Malzeme yapıştırıcı sürülen kısma yapıştırılır. Tavanda panel uygulaması için askı aparatları gerekmektedir. Detaylı anlatım için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtım Ürünleri

Akustik ses yalıtım ürünleri ses izolasyon çalışmalarında kullanılan farklı özellik ve yapılara sahip malzemelerdir. Akustik ve gürültülü ortamlarda kullanılmak üzere farklı modellere sahip ürün yelpazemiz bulunmaktadır. Ortak duvar, tavan, zemin parke ve şap altında, masalar üzerinde, ortam içinde ve daha birçok alanda kullanmaya yönelik malzemelerdir. Ses desibeline ve mekana uygun özellikte zevkinize özel ürün bulmanız mümkün. Malzemeler kendi üretimimiz olduğu için yapmış olduğumuz uygulamalarda da gönül rahatlığıyla kullanımını sağlıyoruz. Kalite belgelerine ve test raporlarına bakabilirsiniz. Ürünler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için görsellerine tıklayıp içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Rebonded Bondex Süngerpan

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli Süngerpan

Epdm Ses Yalıtım Bariyeri

Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngerleri piramit, yumurta, special, labirent ve düz olmak üzere 5 yüzey formuna sahiptir. 50 dns standart olmak üzere 70 ve 90dns olarakta üretilebilir. 100cm x 100cm ve 50cm x 50cm ebadına sahip bu akustik süngerleri istediğiniz akustik mekanda kullanabilirsiniz.

Akustik Piramit Sünger

Akustik Yumurta Sünger

Akustik Labirent Sünger

Akustik Special Sünger

Parke ve Şap altında kullanılmak üzere üretilen mantarlı kauçuk levha ve kauçuk şile. Parke altında daha çok yumurta profilli veya düz mantarlı kauçuk şilte ve şap altında ise kauçuk levha kullanılır.

Kauçuk Levha

Mantarlı Kauçuk Levha

Ses Yalıtım Bandı

Ses yalıtım bandı; Sünger izolasyon bant üretiminde, poliüretan, PVC, Polietilen, EPDM ve EVA gibi malzemeler kullanılmaktadır.Kullanım amaçlarına göre yapışkansız, tek taraflı veya çift taraflı yapışkanlı olabilir. Ses yalıtım bantları 5 ile 10 cm arasında kalınlıklarda üretilen ve satılan ses yalıtım bantları, alçıpan profil altına yerleştirilerek ses yalıtımlarında kullanılmaktadır.
Devamını Oku