akustik sungerler

Akustik Sünger – Akustik Renkli Süngerler

Akustik düzenlemeler ve ses yalıtımı için yaygın olarak gerçekleştirilen akustik sünger uygulaması ile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Yüzeyleri farklı geometrik şekillerde üretimi gerçekleştirilen bu malzeme türleri sinema salonları, müzik kayıt odaları, hastaneler, mekanik tesisat odaları, konser ve toplantı salonları gibi sayısız mahal sese ve gürültüye karşı izole edilmektedir. Yüzeyindeki geometrik şekillerle dekoratif görünüm kazanmasının yanı sıra renkli olarak da üretilebilen bu malzeme türü ekonomik ve kaliteli çözümler elde etmenizde yardımcı olur. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılabilmesi ve uygulamasının kolay olması sıklıkla tercih edilen bir yalıtım malzemesi olmasını sağlarken akustik malzemeler arasında en ekonomik çözümler süngerler ile elde edilmektedir. Aynı anda sayısız özelliği bünyesinde barındıran bu malzeme türünü yakından tanıyarak projelerinizde kullanabilmeniz için gereken tüm veri ve bilgiye sahip olabilir, firmamızın size sunacağı ekonomik ve kaliteli çözümlerden haberdar olarak kaliteye ulaşmak için daha az emek sarf edebilirsiniz.

Akustik Sünger Nedir ?

Yanmaz özellikte olan akustik sünger poliüretan ya da melamin olan ham madde yardımıyla ses yalıtımında kullanılmaktadır. Kullanımı yapılacak olan mekanın duvar ve tavanlarında kullanımı yaygın olan akustik süngerler, piramit, labirent, yumurta gibi farklı desenlere ve şekillere sahip olarak bulunmaktadır.

Yumurta süngerLabirent sünger

Farklı şekillere sahip olması, dekoratif güzelliğe önem verenlerin tercih edecekleri bir ses yalıtım ürünü olmasını sağlamıştır. Akustik ortamlarda kullanımı yaygın olan ses yalıtım ürünü, bulunduğu ortamın akustik değerini düzenlemektedir.
Akustik sünger 9 farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitler arasında kare flexi sünger,tekno touch sünger ile bass trap sünger ürünleri yanmaya karşı dayanıklı değilken; labirent, yumurta, spesyal piramit, düz ve piramit süngerler (poliüretan ve melamin köpükten üretilen süngerler) yanmaz özelliğe sahiptirler.

Piramit sünger Spesiyal sünger

Akustik süngerlerin renk olanağı da bulunmaktadır. Bu renk çeşitleri sayesinde birçok kullanım alanına sahip olabiliyorsunuz. Akustik süngerlerin kullanım alanları arasında stüdyo, müzik odası, prova odası, ses kayıt odası, piyano odası, radyo stüdyosu, televizyon stüdyosu, bateri odası gibi akustiğe ihtiyaç duyulan yerler bulunmaktadır.
Ürünün tek başına kullanılması sonrasında istenilen etki sağlanamayacaktır.

Vicoustic flexi süngerTekno touch sünger

Poliüretan köpük maddesi ile üretimi yapılan akustik sünger gri renkte üretilmekte ve renkli kullanım istenildiğinde sprey boya ile boyanabilmektedir. Akustik süngerler arasında kurulumu en kolay olan çeşit vicoustic flexi sünger, solid yapıştırıcı kullanılarak uygulanmaktadır.

Bass trap süngerBass trap sünger uygulaması

Akustik ortam yaratmada oldukça yüksek performansa sahiptir. Nem ve küflenme gibi olumsuz durumlarla karşılaşmanız mümkün olmamakla beraber, dizilimi sonrasında ek yerlerinde belirginlik olmamaktadır.

Akustik Sünger Çeşitleri

Genel olarak yüzey şekillerindeki farklılığa göre akustik sünger çeşitleri bilinmekte olup ilave eklenen bariyer gibi ek özelliklerle sağladığı izolasyon mükemmel forma ulaştırılmaktadır. Yüzey şekillerine göre piramit, yumurta, labirent ve düz modeller ön planda olsa da çeşitler bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Ses izolasyonunu sağlamak konusunda mükemmeli yakalamayı amaçlayan firmamız farklı çözüm önerileri ile sektöründe neden lider olduğunu bir kez daha göstermektedir. Sıradan çözümler firmamız tecrübesi ile geliştirilerek sizlere projelerinizde talep ettiğiniz tüm ihtiyaçlarınızı giderecek çözümler sunulmaktadır.

 • Yumurta Sünger:

  Akustik düzenleme amacı ile kullanılan yumurta sünger çeşitleri yüksek ses soğurma katsayısına sahiptir. Levha olarak üretilen bu ürün istenen boyutlarda kolayca kesilerek uygulanabilmektedir. Özel yapıştırıcılar kullanılarak kolaylıkla montajı gerçekleştirilen bu ürün en yaygın olarak kullanılan akustik sünger modelleri arasında yer almaktadır. Ürün anti bakteriyel özelliğe sahip olması nedeniyle sağlık kuruluşları da dahil olmak üzere yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Sahip olduğu yumurta şekli nedeniyle akustik performansı yüksek olan bu ürünü mahallerin duvar ve tavanlarına uygulayabilirsiniz.

 • Yanmaz Akustik Sünger:

  Farklı yüzey şekillerine sahip olan sünger çeşitleri yanmaz akustik sünger şeklinde mahal ihtiyacına göre üretilebilmektedir. Böylelikle mahalde bulunan yangın riskine sahip mahaller gürültü ve ses izolasyonunun yanında yangına karşı garanti altına alınmış olunur. Isıya karşı da dayanıklı olan bu ürünler çalışma esnasında ısı meydana getiren mekanik sistemlerin bulunduğu mekanlarda sıklıkla kullanılabilmektedir. Uygulanacak yüzeye özel yapıştırıcısı rulo yardımı ile sürüldükten sonra yapılan karolaja göre montajı kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

 • Piramit Sünger:

  Duvar ve tavanlara uygulanan piramit sünger modelleri poliüretandan üretilmekte olup farklı renk ve ebatlarda üretilebilmektedir. 50 kg/m3 yoğunluğa sahip olarak üretimi gerçekleştirilen bu malzemeler özel yapıştırıcısı ile birlikte uygulanabilmektedir. En küçük sesi bile içerisinde hapseden bu ürün sesi geri yansıtmadığı gibi mahalden dışarıya sesin iletilmesini de önlemektedir. Talep edilen projeye göre 40, 50 ve 70 mm kalınlıkta üretilen bu malzeme kolay şekillenmesinin yanı sıra küf ve nemden etkilenmez, anti bakteriyel özelliktedir.

 • Düz Akustik Sünger:

  Mahallerde yüzde 90’a varan ses izolasyonunu sağlayan düz akustik sünger modeli, yankılanma problemlerini de gidermede başarılı sonuçlar elde etmektedir. Poliüretandan levha şeklinde üretilen bu malzeme türü ölçü kolayca kesilerek montajda büyük kolaylık sağlamaktadır. Yapıştırıcı kullanılarak duvarlara ve tavanlara uygulanan bu siyah renkli malzeme müzik odalarında ve evlerde kullanılabildiği gibi mekanik tesisat elemanlarının bulunduğu mahallerde kullanıma uygundur. Uygun maliyetli çözümler elde etmenizi olanak tanıyan bu ürünler dekoratif özelliğe sahip değil gibi düşünülse de uygulama bittiğinde odaya şık bir görünüm sağlamaktadır.

 • Renkli Sünger:

  Piramit, yumurta, labirent ve diğer sünger modelleri renkli sünger olarak talebe bağlı üretilebilmektedir. Kare ve dikdörtgen şeklinde üretimi gerçekleştirilen bu malzeme türü talep edilmesi halinde dekoratif amaca hizmet etmesi açısından farklı geometrik şekillerde üretilebilmekte olup renk konusunda bir sınırlandırma getirmemektedir. Ses sönümleme özelliğinin yanı sıra sesleri yutma özelliğini de barındıran bu dekoratif ürünler duvar kullanımı kadar tavanlarda kullanıma da uygundur. Yapıştırıcı kullanılarak montaj edilen bu malzemelerle akustik konusunda başarılı sonuçların yanı sıra mahal içi şık mimari tasarımlar elde edebilirsiniz. Tüm akustik sünger çeşitlerinin kullanıldığı alanlarda kullanılabilmektedir.

 • Yapışkanlı Sünger:

  Akustik sünger uygulamasını basitleştirmek amacıyla üretilen yapışkanlı sünger çeşitleri işçilikte büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kendiniz bile kolaylıkla uygulamasını yapabileceğiniz bu malzeme türü ile ses izolesi gerçekleştirilecek mahallerin duvar ve tavanları hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Tüm akustik sünger çeşitlerinin kullanıldığı alanlarda kullanılan bu ürün çeşidinin diğer ürünlerden tek farkı kendinden yapışkanlı olmasıdır. Eko, yankı ve çınlamayı kestiği gibi sesi sönümleyen bu malzemeler farklı yüzey şekillerine sahip tüm ürünler için üretilebilmektedir.

 • Bariyerli Sünger:

  Yüksek ses izole verimi alınması gerektiren mahal ve mekanlarda tercih edilen bariyerli sünger modellerini yapı itibari ile sandviçlere benzetebiliriz. Arkası düz olan süngerle yüzey şekilli sünger arasına EPDM ağır kauçuk ses yalıtım bariyeri eklenerek imal edilen bu ses izolasyon malzemesi ile yüksek gürültülerin izole edilmesi için yüzde 100’e varan sonuçlar elde edilebilmektedir. Üst kaplamada tercih edilen malzeme türüne göre ses kesme özelliği ile birlikte akustik düzenleyici işlevi gören bu malzeme türü yaygın kullanım alanına sahiptir. İhtiyacınız olan yüksek seslerin kesilmesi ile bariyerli çözümler size daha iyi sonuçlar sunacaktır.

 • Tüm Sünger Çeşitleri:

  Mekanlarda yankının engellenmesi amacına hizmet etmesinin yanında mekan içi seslerin dışarıya, dış mahallerin sesini mahal içine girmesini önleyen tüm sünger çeşitleri ayrıca taleplere göre yanmaz ve kendinden yapışkanlı olarak imal edilebilmektedi Ürün gamımız içerisinde yukarıda verdiğimiz çeşitlerin yanı sıra melamin, tekno touch, labirent yüzeyli, kauçuk, zikzak yüzeyli ve basotech gibi sayısız alternatif bulunmaktadır. Ürünlerimiz hakkında web sitemiz aracılığıyla ayrıntılı bilgi edinebileceğiniz gibi firmamızdan teklif alma aşamasında sizlere sunduğumuz keşifler sırasın da tüm akustik sünger çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi alarak ihtiyaçlarınıza yönelik ürün temini gerçekleştirebilirsiniz.

Bariyerli Süngerpan

Bondex süngerpan cidd oranda ses yalıtımı yapmılması gereken mekanlarda kullanılmaktadır. Kalınlık ve yoğunluk açısından farklılık gösteren bondex süngerpanlar yüksek şiddetli alanlarda kullanıcak ise yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan malzemenin kullanılması gerekir.

Süngerpan kapanaklı gözenekli yapısı sayesinde ısı iletken katsayısı oldukça düşüktür. 110-180 dn arasında ses kesici olarak üretilebilen malzeme, otomativ sektöründe çeşitli noktalrda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sekötründe, güneş minderi olarakda kullanılmaktadır.

Bariyerli akustik süngerpan fiyatları ve detaylı bilgi için lütfen uzman satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli ses izolasyon süngerleri epdm ağır bariyer dediğimiz malzeme ile kullanılan üstün kes kesici performansı sağlayan ses yalıtım malzemesidir. İki ses yalıtım süngerinin arasına epdm ağır ses bariyeri uygulanması ile oluşan ses kesici sünger çeşitidir.

Bariyerli ses yalıtım süngerleri kalınlıkları ile doğru orantılı olarak yalıtım sağlar. En etkili ses yalıtımı değerleri için kapalı gözenekleri bulunur. Çeşitli kalıklık ve ebatlarda piyasada bulunabilir. Üst kısımda yer alan akustik sünger ise akustik düzenlemeyi daha güçlü bir şekilde sağlar. Ağır kurşun bariyer malzeme olarak da bilinen bariyerli ses yalıtım süngerleri havalandırma kanalları, makine daireleri, yat motoru izolasyonu, kompresör kabinleri gibi mekanlarda da kullanılabilir.

Akustik Sünger Fiyatları

Tüm Türkiye ve Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan akustik sünger çeşitlerimiz size ayrıca uygun maliyetler sunmaktadır. Akustik sünger fiyatları;

 • Yanmaz özelliğine,
 • Yüzey şekline,
 • Kalınlığına,
 • Yoğunluğuna,
 • Bariyer ilavesine,
 • Rengine

Göre farklı fiyatlara sahip olmaktadır. Dekoratif amaçlarınız ve yüksek verim ihtiyaçlarınız için sizlere en uygun teklifleri sunan firmamıza projelerinizi ileterek alternatifli olarak malzeme ve işçilik teklifleri temin edebilirsiniz. 7/24 kesintisiz olarak sizlere hizmet sunan firmamız tüm siparişlerinizi belirteceğiniz adreslere teslim edecek olup fiyat tekliflerimizde bu maliyetler ilave edilerek tarafınıza sunulacaktır. Ürünlerimiz tüm kalite belgelerine sahip olup sıkı denetimlerden geçmektedir. Her üretim için sürekli testlere tabi tutulan ürünlerimiz ile ses izolasyonu ve akustik düzenlemeler için beklediğiniz performansı elde edebilirsiniz.

piramit panel

Akustik Piramit Panel

Piramit Paneller, ortamdaki yankıyı engellemek için kullanılan bir ses yalıtım ürünüdür.Boyutları küçük olduğu için her ortamda dilediğiniz biçimde dekore edip uygulayabilirsiniz. Kullanılan alanda akustik düzeni en etkili şekilde sağlar ve gürültü, yankı gibi sorunların giderilmesi için kullanılır.Akustik piramit panel müzik sesi gibi tiz sesleri yutar, geri dönmesini engeller.

Akustik Piramit PanelAkustik Sünger

Akustik piramit panel uygulanacak yere öncelikle özel yapıştırıcısı sürüldükten sonra malzeme üzerine pres yöntemi ile uygulanır.Ürünlerimiz kalite standartlarına uygun ISO belgeleri mevcuttur.20×20 cm boyutunda, 10 cm kalınlığında üretilmektedir

Dekoratif Piramit PanelSes Emici Akustik Sünger

Genel olarak Sinema salonu, ev sinema odası, stüdyo, radyo stüdyosu, reji odası, televizyon stüdyosu, müzik odası, enstrüman – çalgı odası, piyano odası, bateri odası, akustik oda, akustik kabin, konser salonu, düğün salonu, atış poligonu, ses kayıt odası gibi vb. ortamlarda kullanılmaktadır.

Ses Yalıtım SüngeriAkustik Düzenleme

akustik zigzag sunger

Akustik Zigzag Sünger

Zigzag süngerler kullanıldığı yerde ortamın akustiğini arttıran ve ortamdaki yankıyı engelleyen akustik süngerlerdir. Dekoratif yapısı sayesinde ortamda şık bir görünüm sunar. Genellikle akustik ortamlarda ortam akustiğini sağlamak amacıyla kullanılır.

Akustik Zigzag SüngerAkustik Sünger

Esnek yapıda olan ve uygulaması kolay ses düzenleyici bir malzemedir. Ortam akustiği sağlanacak yerlerde dekoratif yapısıyla tercih edebilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtım SüngeriDekoratif Zigzag Sünger

Zigzag sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır.

Akustik Zigzag Ses Yalıtım SüngeriDekoratif Akustik Sünger

Akustik Zigzag Süngerler genellikle stüdyo, prova odaları, müzik odaları gibi akustik mekanlarda kullanım alanına sahiptir. Ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar. Kullanıldığı ortamlarda doğru uygulandığında eko, yankılanma ve gürültüyü engeller. Akustik Zigzag süngerler formlu köpükler gözenekleri açık, ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir.

Akustik Zigzag SüngerAkustik Sünger

special piramit sunger

Special Piramit Sünger

Special Piramit süngerler ses kirliliğini,eko, yankı gibi olayları dengede tutan, yüksek ses yutum değerine sahip olan farklı desenlerde üretilen akustik süngerlerdir.İstenilen kalınlık ve yoğunlukla üretilebilir.Nem, Küf ve rütübet gibi olaylardan etkilenmezler.Special piramit sünger özel solid bazlı yapıştırıcı ile yapıştırılmaktadır.

Akustik Special Piramit SüngerAkustik Sünger

Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Ürünlerimiz kalite standartlarına uygun ISO belgeleri mevcuttur. Siyah renkte elde edilen dekoratif bir akustik süngerdir. Dekoratif olarakta kullanılan bu sünger kullandığınız mekana ayrı bir hava katar.

Special Piramit SüngerDekoratif Akustik Sünger

Special piramit süngerler müzik odası, reji odası, ses kayıt odası , radyo stüdyosu, düğün salonu, konser salonu gibi birçok alanlarda kullanıma açıktır.

Ses Emici SüngerSes Yalıtım Süngeri

kesik piramit sunger

Kesik Piramit Sünger

Kesik Piramit süngerler, piramit süngerlerin kesilmiş şeklinde olan haline verilen ismidir. Ses yalıtım uygulamalarında etkili bir performans gösteren bu süngerler kullanılan ortamda gürültü, yankı, eko gibi ses olaylarını dengede tutan bir malzemedir.

Akustik Kesik Piramit SüngerAkustik Sünger

Yoğunluğu 50 dansite, boyutları 50 cm x 50 cm, kalınlık 40 mm ve rengi siyah olarak imal edilmektedir. Ayrıca kullanılan yerde dekoratif açıdan güzel bir görünüm sunar. Ürünlerimiz kalite standartlarına uygun ISO belgeleri mevcuttur.

Ses Emici Akustik SüngerSes Yalıtım Süngeri

Kesik piramit sünger müzik ve sinema odaları, disco ve barlar, atış poligonları, stüdyo, konferans ve düğün salonları olmak üzere daha pek çok olanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Akustik SüngerKesik Piramit Panel

Akustik SüngerSes Emici Sünger