ev ses yalitimi

Ev Ses Yalıtımı

Yaşadığımız mekanların daha huzurlu ve kaliteli yerler olması için bazı önlemlerin alınması gerekir. Bu uygulamaların başında, son yıllarda yeni yapıların neredeyse tümünde bulunan ses yalıtım uygulamaları gelir. Toplumumuzda ev ses yalıtımı konusunda duyduğumuz yalan yanlış bilgiler, bizleri yalıtım konusunda doğru bilgilendirilmemize neden olmaktadır. Özellikle faydası olmayan yöntemler neticesinde hem sağlıksız uygulamalar yapılmakta hem de maddi açıdan bizlere zararı dokunmaktadır.

Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı Ses Yalıtımı

Mühendislerin çeşitli deneyler ve hesaplamalar sonucunda tasarladığı ses yalıtım malzemeleri kullanılarak evlerimizin dış ortamdaki seslerden yalıtılması sağlanabilir. Bu malzemeler gerek ev ses yalıtımı hizmeti veren firmalarca gerekse kendi imkanlarımızla yapılabilir.

Ev Duvar Ses Yalıtımı Ev Zemin Ses Yalıtımı

Evlerde ses yalıtımı yapılırken öncelikle sesin şiddetinin ve derecesinin ne kadar kesileceği amaçlanmalıdır. Ardından kullanılacak doğru ses yalıtım malzemesinin tayin edilmesi gerekir. Malzeme seçimi yapıldıktan sonra dilerseniz kendiniz yapıştırıcılar ile ses yalıtım malzemesini duvarlara veya zemine uygulayabilir, dilerseniz profesyonel destek alabilirsiniz. Zemin ses yalıtım malzemeleri evlerde genellikle kauçuk tabanlı halı olarak seçilmektedir.

Akustik Ses Yalıtımı Akustik Ses Yalıtım Uygulamaları

Zemine serilen bu kauçuk tabanlı halı sayesinde, komşularınızdan gelebilecek sesler en aza indirilir. Duvarlar içinse bondex sünger ideal bir seçimdir. Bondex sünger ev ses yalıtımı için duvar üstüne uygulanabilir. Evlerinizde daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürmek için ve evinizin maddi değerini artırmak için uygun fiyatlarda izolasyon malzemeleri satın alarak yalıtım büyük ölçüde veya tamamen sağlanabilir.

Ev Tavan Ses Yalıtımı Ev Akustik Ses Yalıtımı

 DUVAR SES YALITIMI NASIL YAPILIR YÜKSEK PERFORMANS GÖSTEREN MALZEMELER GÜRÜLTÜ KESİCİ ÜRÜN VE UYGULAMA ANLATIMI YAPIM DETAYI  

Ev Ses Yalıtımı Uygulama Detayı