Ses İzolasyonu

Yaşamakta olduğunuz konutları ve zamanınızı geçirdiğiniz binaları istenmeyen seslerden izole ederek gürültüyü en aza indirmeniz ses izolasyonu ile mümkün olmaktadır. Konser salonu, sinema ve stüdyolar gibi mekanlarında da ses izolasyonu yaptırarak istenilen kullanım koşullarını oluşturabilirsiniz. Ses izolasyonu yapılırken mekanların jeneratör, kalorifer, hidrofor gibi alanlarının yalıtılması sayesinde gürültünün olumsuz etkilerinden korunmanız sağlanmaktadır.

Rahatsız edici ses olarak adlandırılan gürültü, düzensiz sesler ve frekansların birleşmesi ile oluşmaktadır. Düzensiz frekans ve sesleri izole etmeniz sonrasında bulunduğunuz mekanlarda stressiz ve konforlu bir şekilde konaklamanız mümkün hale gelecektir.  Aynı zamanda radyo ve müzik stüdyolarında gerekli olan düşük ses seviyesi insanları ses izolasyonu yaptırmaya yönlendirmektedir.

Konforlu bir yaşam sürmek ve gürültünün rahatsız edici durumlarından korunmak için ses izolasyonu yapmanız iş yerlerinde performans düşüklüklerini engelleyecektir. Davranış bozuklukları, duyma kayıpları, çalışmada verimin düşmesi, psikolojik hastalıklara neden olabilen gürültünün derecesini en aza indirmeniz sağlığınız açısından oldukça yararlı olacaktır.

Ses izolasyonu yaparken duvarlar, döşeme, tavan, cam gibi yerlere ses izolasyon malzemelerinin uygulanması sonucu gerçekleştirilmektedir. Konutlarınıza yaptırdığınız ses izolasyonu sayesinde katlardan ve komşularınızla aranızda bulunan duvarlardan geçen sesleri engelleyebilirsiniz.

 Çağrı merkezi gibi pek çok kişinin aynı anda iletişimde bulunduğu yerlerde ise hem binanın izolasyonunun yapılması hem de çalışanların masaları arasında izolasyon panellerinin olması iletişim kurma ve sağlıklı bir yaşam sürme için önemli olmaktadır. Pek çok ofis ortamında da yapılan ses izolasyonu verimli iş hayatını beraberinde getirmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]