akustik kumas

Akustik Kumaş

Ses yalıtımı malzemeleri arasında bulunan akustik kumaş, doğal reçine liflerinden yapılmaktadır. Darbelere de dayanıklılığı ile bilinen akustik kumaş yanmaz özellikte olmasıyla uzun ömürlü olan bir malzemedir. Konferans salonları, sinema solanları, spor kompleksleri, canlı yayın stüdyoları, kongre merkezleri, tiyatrolar, oditoryum, gösteri merkezleri, ses kayıt stüdyoları gibi mekanlarda ses yalıtımını sağlamak için akustik kumaş kullanılmaktadır.


Akustik Ses Yalıtım Kumaşı

Yansıyan ses dalgalarını yumuşatarak çok fazla kişinin bir arada olduğu mekanlarda yapılan konuşmaları ya da müzikleri doğal algılama seviyesine indirilmesi akustik kumaş yalıtım malzemesi sayesinde mümkün olur. Renk seçeneği oldukça geniş olan akustik kumaş, kaplanacağı alanın rengine ve dekorasyonuna ayak uydurabilecektir. Yıpranma ve aşınma gibi kötü durumlarla karşılaşamayacağınız akustik kumaşlar aynı zamanda tozu ve kiri tutmamaktadır.

akustik-kumas-3

Akustik kumaş uygulanmadan önce montaj sıvası yapılır. Daha sonraysa yapıştırıcısı yardımıyla duvara monte edilir. Her mekanın duvarına göre büyüklüğü ayarlanmaktadır. Estetik bir görünüm sağlayan akustik kumaş, mekanda yankı oluşumunu engelleyerek kulağa hoş gelen ses tonunun ayarlanmasına yardımcı olmaktadır. Renk seçeneğinin fazla olması her türlü mekanda kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Yankı Önleyici Kumaş

Keçe malzemesinden üretiliyor olması ses yutma özelliğini arttırmakta, basınç uygulanarak yapıştırılması sayesinde ise düz bir görünüm elde edilmesine olanak vermektedir. Mekan içerisinde hava cereyanlarını, insan hareketlerini yutarak tok bir ses ortamının olmasını sağlamaktadır. Mekanda sigara içiliyor olması durumunda ise arka panele sigara geçişi mümkün olmamakta böylece kötü kokuyu hapsetmez.

Akustik Kumaş Teknik Detayı

Ses Yutma – 1NRC

Nem dayanıklılığı – %95

Kalınlık – 0,25mm

Ağırlık – 4kg/m2