Tekno Foam İletişim

Akustik Panel

Akustik Panel

Akustik panel kullanım alanı olarak toplu bir ortamda iletişimin kurulacağı mekanlara uygulanmaktadır. Akustik bir ortam yaratılması gereken mekanlarda ses titreşim dalgalarının mekandaki obje ve eşyalara çarparak yankı yapmasını engellemek için akustik panel tercih edilmektedir. Akustik panel yardımıyla ses yalıtımının yapılmadığı ortamlarda insanlar arasında yapılan iletişim oldukça zor olacaktır.

Akustik Baffle

Akustik paneller 4-6-8-10 mm aralıklarında üretilmekte ve arka yüzeyinde özel kumaşlar kaplanarak ses yalıtımı yapılmaktadır. Ahşap akustik panellerde ise boyalı ya da metal aksesuarlarla birleştirilmiş MDF lam gibi maddeler kullanılmaktadır.

Akustik Kumaş Kaplı Duvar Paneli Akustik Masa Paneli

Sinema salonları, okullarda bulunan müzik odaları, müzik stüdyoları, bar ve disko gibi mekanlarda ses izolasyonu sağlanarak tüm konukların sesi aynı seviyede ve kalitede duyabilmeleri amaçlanarak akustik panel kullanılır. Böylece salonda bulunan tüm misafirler salonun her noktasında sesi aynı oranda duymaktadır.

Yüzer Tavan Paneli

Ahşap ve kumaş kaplı olarak değişkenlik gösteren akustik panel konferans salonları, sinema ve toplantı salonları, elektrik tesisatları, ses ve ışık sistemlerinde tercih edilmektedir. Ahşap duvar paneli gürültüyü emerek, akustik bir ortam yaratmakta, gürültüyü emen özelliğe sahip olan ürünün üzeri delikli ve derzli olmaktadır.

Akustik Paravan

Ahşap paneller kullanılarak üretimi yapılan akustik panel, kaliteli ses oluşumunu sağlamaktadır. Mimariye uygun olarak ahşap türleri kullanılır ve görselliğin önemli olduğu kullanım alanlarında istenilen estetik sağlanarak ses yalıtımı sağlanır.

Müzik aletlerinin de ahşaptan yapılıyor olması, ahşap akustik panelin sesi yalıttığının diğer bir kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Benzer Makaleler

Bitter Akustik Paneller

Bitter akustik paneller dekoratif yapısıyla ortama şık bir görüntü kazandırır. Bu panellerin en büyük özelliği akustik olmalıdır. Akustik bitter paneller

Frequency Akustik Duvar Paneli

Estetik ses yalıtım çözümleri arasında sıklıkla tercih edilen Frequency modeli akustik ortamlarda kullanılan ses yalıtım panelidir. Bu paneller sayesinde ortamdaki

Yorum Yok

Yorum Yok! İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Yorum Yapınız

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*