akustik panel 15

Akustik Panel

Ofislerde, kütüphanelerde, spor merkezlerinde, kongre salonlarında ve sunum odalarında yaygın olarak akustik panel uygulamasına rastlanmaktadır. Ortamın ses izolasyonunu sağlayan bu uygulama aynı zamanda sahip olduğu dekoratif özelliği sayesinde mimari konseptlerle uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Üreticisi ve tedarikçisi olduğumuz paneller ile tüm Türkiye ve Asya ülkelerinde kalitemizin izlerini sayısız projeye ulaştırmanın haklı gururu ile farklı alternatiflerle ihtiyaçlarınızı gidermeye devam etmekteyiz. Portföyümüzde bulunan panel çeşitlerinden faydalanmak için projelerinizi göndererek firmamızdan detaylı teklifler alabilirsiniz.

Akustik Panel Nedir ?

Akustik panel kullanım alanı olarak toplu bir ortamda iletişimin kurulacağı mekanlara uygulanmaktadır. Akustik bir ortam oluşturulması gereken mekanlarda ses titreşim dalgalarının mekandaki obje ve eşyalara çarparak yankı yapmasını engellemek için akustik panel tercih edilmektedir. Akustik panel yardımıyla ses yalıtımının yapılmadığı ortamlarda insanlar arasında yapılan iletişim oldukça kolaylaşmaktadır.

Akustik Panel Malzemeleri

Akustik Baffle akustik panel 11

Akustik panel standart olarak 2 ve 4 cm aralıklarında üretilmekte ve arka yüzeyinde özel kumaşlar kaplanarak ses yalıtımı yapılmaktadır. Ahşap akustik panellerde ise boyalı ya da metal aksesuarlarla birleştirilmiş MDF lam gibi maddeler kullanılmaktadır.

Akustik Kumaş Kaplı Duvar Paneli Akustik Masa Paneli

Sinema salonları, okullarda bulunan müzik odaları, müzik stüdyoları, bar ve disko gibi mekanlarda ses izolasyonu sağlanarak tüm konukların sesi aynı seviyede ve kalitede duyabilmeleri amaçlanarak akustik panel kullanılır. Böylece salonda bulunan tüm misafirler salonun her noktasında sesi aynı oranda duymaktadır.

akustik panel 13 Yüzer Tavan Paneli

Ahşap ve kumaş kaplı olarak değişkenlik gösteren akustik panel konferans salonları, sinema ve toplantı salonları, elektrik tesisatları, ses ve ışık sistemlerinde tercih edilmektedir. Ahşap duvar paneli gürültüyü emerek, akustik bir ortam yaratmakta, gürültüyü emen özelliğe sahip olan ürünün üzeri delikli ve derzli olmaktadır.

Akustik Paravan akustik panel 12

Ahşap paneller kullanılarak üretimi yapılan akustik panel, kaliteli ses oluşumunu sağlamaktadır. Mimariye uygun olarak ahşap türleri kullanılır ve görselliğin önemli olduğu kullanım alanlarında istenilen estetik sağlanarak ses yalıtımı sağlanır.

Müzik aletlerinin de ahşaptan yapılıyor olması, ahşap akustik panelin sesi yalıttığının diğer bir kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akustik Panel Uygulamaları ve Çeşitleri

Akustik Paravan

Dekoratif özelliği ile dikkat çeken ses yalıtım paravanlarından akustik paravanlar, bölme duvar mantığıyla yalıtımı sağlamaktadır. Ofislerde ve diğer çalışma alanlarında farklı bir görünüme neden olmayan ve aynı dekorda üretilebilen akustik paravanlar genellikle çağrı merkezlerinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sır  ses geçirmez özelliğe sahip olan ve yan odalardaki veya panelin diğer tarafındaki seslerin geçmesini engellemektedir. Alüminyum malzeme içerisine oldukça etkili bir ses yalıtım malzemesi olan cam yünü koyulması ile imal edilmektedir.

Akustik Paravan Ortam Bölücü Paravan

Akustik paravanlar binlerce farklı renkte ve desende üretilebilir. Çalışma ortamlarında etraftaki seslerden rahatsız olan bireylerin, çalışma verimliliğini artırmak için tercih edilen akustik paravanlar, karşılıklı masalarda, yan yana olan kabinlerde veya diğer diziliş türlerinde kullanılmaktadır.

Özel ses geçirmez teknolojisi ile üretilen akustik paravanlar, daha sessiz bir çalışma ortamı için idealdir. Masa seperatörleri için çözüm ortağı olan bu paravanlar, yalnızca masaları birbirinden ayırmaz, ek olarak ofis bölümlendirmenize de yardımcı olur. Bölme duvar niteliğindedir.

Akustik ParavanlarOrtam Bölücü Akustik Paravan

Çağrı merkezleri gibi dar alanlarda yüksek yalıtım sağlayan akustik paravanlar, operatörlerin diğer seslere maruz kalması ile çalışma performansının düşmesini engeller. Ayrıca bu paneller vasıtasıyla ofis eşyalarınıza uyum sağlar. Güzel bir görünüm ile diğer eşyaların tasarımlarıyla bütünleşebilen akustik paravanlar, özel olarak üretilebilmektedir. Kaliteye ve estetiğe önem verenler için son derece ideal bir tercih olan akustik paravanları ses yalıtımı hizmeti veren firmalardan temin edebilirsiniz.

Akustik Paravan Ürün Detayı

Ebatlar – 600*1700 mm, özel ebatlar da yapabilmektedir.

Kalınlık – 40 mm

Akustik – NRC değeri 0.80-0.85 aralığındadır.

Akustik Masa Seperatörü

Genel olarak ofis ortamlarında bulunduğu mekanın dokusuna uygun olarak özel üretimle müşterilere sunulan akustik masa seperatörü, yüksek kaliteli yalıtım sağlar. Kolay montajı ile kullanıcıların da rahatlıkla uygulayabileceği akustik masa seperatörü, farklı model seçimleriyle piyasada yerini almaktadır.

Masa Seperatör Paneli Akustik Masa Paneli

Cam, kumaş, melamin malzemesi ve jaluzi olarak da örneklerine rastlayabildiğimiz akustik masa seperatörü, açık ofis sistemlerinin vazgeçilmez yalıtım malzemelerinden birisidir. Masalar arası ses yalıtımında kullanılan seperatörler ve modüler seperasyon sistemlerinin tümünde konumlandırmak için hesaplamalar da yapılabilir. Ses yalıtım firmalarına danışarak profesyonel çözümler üretilebilir. Ekip çalışmasının daha verimli olabilmesi için deneyimli bir alt yapı çalışması gerekir.

Elektronik ve bilgisayar sistemleri için ortaya çıkan görsel problemlerinin çözümünde de sıklıkla tercih edilen akustik masa seperatörü, kablolama yapabileceğimiz akstlar ve baza sistemlerinde, dosyalık ve notlarda, priz koyabileceğiniz nesnelerde, cd’lik ve benzeri alanlarda diğer aksesuarlarla birlikte de kullanılabilir. Çalışma alanlarının daha verimli kullanılmasını sağlayan akustik masa seperatörü çağrı merkezlerinin de vazgeçilmez yalıtım malzemelerindendir.

Masa Seperatör Fiyatları Seperatör Ses Yalıtım Uygulama

Birkaç metrekare alanda birden çok çalışanın olabileceği, sürekli ses bulunan ortamlarda ihtiyaç duyulan yalıtım malzemeleri arasında yüksek performans sunan akustik masa seperatörü, ses problemlerini minimize eder. Kabloların problemsiz ve dağınık yerleşimini de farklı çözümler doğrultusunda engellenmesine olanak sunan akustik masa seperatörleri, ses standartlarına ulaşmada büyük önem taşır.

Masa Seperatörü Teknik Detayı

Ana Malzeme – 95 kg/m3 yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levha.

Kenar Detayı – Özel üretim, dekoratif aluminyum profil ile çerçevelendirilmiş.

Ebatlar – İstenilen ebatlarda üretilebilir.

Kalınlıklar – 20-40mm

Akustik Baffle

Yüksek yalıtım özelliğinin yanı sıra ortama şıklık kazandıran akustik baffle paneller, ortamdaki yankılanmanın engellenmesinde, ses karmaşasının giderilmesinde etkin bir rol oynar. Özel cam yünü yapısı ile işletmelerde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu sesleri büyük oranda emerek, yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olur.

Ses Emici Akustik BaffleYankı Kesici Baffle

Ayrıca ortamın daha verimli bir çalışma mekanı olmasını sağlar. Yüksek gürültüyü ve titreşimi emerek rahatsız edici etkenleri ortadan kaldırmak için tercih edilen akustik baffle paneller, akustik düzenleme panellerindendir. Makinelerin yüksek çalışma seslerini emerek daha sağlıklı bir ortamda çalışma imkanı sunabilen bu yalıtım malzemesi, ses yalıtımı hizmeti veren firmalarca temin edilebilir.

Çağrı merkezleri, iş yerleri, müzik odaları, ofisler, konferans salonları gibi mekanlarda farklı renk seçeneklerinde kullanılabilir. Ses kesici panellerin genel olarak yüzeyine çarpan ses dalgalarını panel gözeneklerine emerek ısı enerjisine dönüştürür. Geriye yansıma yapan ses enerjisini azaltır. Kullanılacak olan mekana göre farklı ölçülerde üretilmektedir. Projeye göre model duvar paneller, farklı akustik performans değerlerine sahiptir.
Akustik BaffleAkustik Baffle Sarkık Panel
Akustik Baffle Ürün Detayı

Müzik odaları, yemekhaneler, toplantı salonları, okullardaki derslikler, spor merkezleri, açık ve kapalı ofisler, fuar alanları ve ses yankılanmasının gözlemlendiği yerlerde kullanılabilir.

Akustik Baffle FiyatıBaffle Uygulaması Nasıl Yapılır

Akustik Baffle Ürün Detayı

Ebatlar
600*1200 mm
Kalınlık
40 mm ve 50 mmv

Akustik Yüzer Tavan Paneli

Tavana asılarak kullanımı yapılan akustik yüzer tavan paneli, akustik bir ortam sağlamakta ve ses emicilik özelliğine sahip olmaktadır. Yoğunluğu 95kg/33 olan akustik yüzer tavan panelinin oluşumunda kumaş kaplı cam yünü levha bulunmaktadır.

Dekoratif görünümü oldukça estetik olan malzeme, sesin emilmesini sağlamakta ve ortamın ses düzeyinin ayarlanmasında etkili olmaktadır.

Yüzer Tavan Paneli Kumaş Kaplı Panel

Yüzer tavan paneli türü, ortamda oluşan yankı ve uğultu gibi istenmeyen seslerin gürültü oluşturmasının önüne geçerek, sağlıklı bir şekilde iletişim kurulmasında etkilidir. Renk seçeneğinin fazla olması kullanılacak alanda şık görünüm elde edilmesine olanak verir. Kenarlarında boya olan levhalar aşınmaya karşı güçlüdürler. Kullanım yapmak isteyen kişinin tercihine göre büyüklüklerinde değişiklikler yapılan akustik yüzer tavan paneli, özel askı aparatları aracılığıyla tavana asılmaktadır.

Akustik yüzer tavan panelini yemekhaneler, çağrı merkezleri, kafeler, toplantı salonları, açık ofisler, spor merkezleri ve fuar alanları gibi mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım amaçları arasında yankı dışında ofislerde bulunan makinelerin çıkarmış olduğu sesleri ve titreşimleri emme ve ortamın daha sağlıklı iletişim ortamı haline getirilmesi yer almaktadır. Akustik yüzer tavan paneli sesin panellere çarpması ve çarpan sesi ısı enerjisine dönüştürmesi sayesinde sesin gürültüye dönüşmesini engellemektedir. Ofis ortamlarında meydana gelecek olan sesleri izole ederek daha verimli çalışmalar yapabilmenize olanak sağlayan akustik yüzer tavan paneli, boyutlarına göre fiyat değişikliklerine sahip olacaktır. Yüzer tavan panelinin uygulaması tercihinizi yapmanız ardından çok kısa bir zaman diliminde olmaktadır.

Yüzer Tavan Paneli Yüzer Tavan Panelleri

Akustik Yüzer Tavan Ürün Detayı

Ana Malzeme  – 95 kg/m3 yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levha.

Kenar Detayı – Boya ile güçlendirilmiş.

Ebatlar – İstenilen ebatlarda üretilebilir.

Kalınlıklar – 40mm

Uygulama Şekli – Özel askı aparatlarıyla tavana serbest asılır.

Heraklith Panel