Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı

Yapı malzemelerinin temel bileşenlerinden olan duvarlara iki şekilde yalıtım uygulaması yapılabilir. Duvar üstü yalım ve duvar altı yalıtım olmak üzere yapılan uygulamalarda genellikle süngerler tercih edilir. Çeşitli süngerler ile duvar ses yalıtımı sağlanabilirken, etkin sonuçlar alınmaktadır. Duvarların iç kısmında tercih edilen ses yalıtım malzemelerinden birisi olan bondex süngerler kısmi olarak ses yalıtımını sağlamaktadır.

Akustik Sünger Ses YalıtımıOrtak Komşu Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

Bina yapılırken döşenen bondex süngerler, tamamlanmış yapılarda da duvarlara uygulanabilir. Çeşitli yalıtım malzemelerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulan istenen özellikle yalıtım sağlayabilen, dekor ve estetik açısından da isteneni veren bondex süngerler sektörde büyük bir pazar payına sahiptir.

Ağır Bariyer Duvar Kaplama ortak duvar ses izolasyonu

Evlerde ve yaşadığımız ortamlarda kullanılan süngerler ayrıca sesin yüksek olduğu müzik stüdyoları, tiyatro salonları ve benzeri ortamlarda da kullanılabilir. Fakat yüksek ses ortamlarında duvarların yan kısmına uygulandıktan sonra, tavan yalıtımı için diğer süngerler tercih edilmelidir.

Duvar Ses İzolasyonu Akustik Duvar Ses Yalıtımı

Duvarların iç kısmına uygulanan ve akustiği sağlayan süngerler, dış kısımlara da uygulanabilir. Piramit, yumurta, melamin ve labirent gibi çeşitleri olan süngerler, genellikle aynı işlevi görmektedir. Alevli damlama yapmayan ve yanmaz özellikle olan bu süngerlerin kendinden yapışkanlı modelleri de mevcuttur. Bu modelleri satın alarak evinizde veya iş yerlerinizde kendiniz montajını sağlayabilirsiniz. Profesyonel bir ses ortamı sağlamak istiyorsanız, duvar ses yalıtımı hizmeti veren firmalarla iletişime geçerek uzman ekipler tarafından yalıtımın sağlanması gerekir.

Duvar Ses İzolasyonuDuvar Ses Yalıtım Uygulaması