kumas kapli panel 14

Akustik Kumaş Kaplı Panel

Kumaş kaplı paneller, çevresel faktörler nedeniyle oluşan gürültünün emilmesi, sesin yutulması ve dekoratif bir görünüm elde edilmesiyle tercih edilen ses izolasyon malzemeleri arasındadır.

Akustik Kumaş Nedir?

Akustik panellerin ön ve arka yüzünün kaplanmasında kullanılan kumaşların ne işe yaradığının anlaşılabilmesi için akustik kumaş nedir sorusunun yanıtlanması gerekmektedir. Akustik panel çeşitlerimizin pek çoğunda gördüğünüz akustik kumaşlar doğal reçine liflerinden üretildikleri için oldukça sağlam yapıdadırlar. Yanmaya karşı kaplandığı paneli koruyan bu kumaşlar farklı desen ve renk alternatifleri ile panellere dekoratif görünüm kazandırırlar. Duvar ve tavan panelleri, masa seperatörleri, bölme paravanlar gibi pek çok kullanılan ses izolasyon malzemesinde kullanılabilen bu kumaş türleri sayısız renk ve desen alternatifine sahiptir. Sahip olduğu farklı renklerde solma meydana gelmemesi nedeniyle ömürlük olarak kullanılabilen bu malzemeler panellerin ön ve arka yüzlerine farklı özelliklerde kaplanarak uygulanmaktadır. Ses izolasyonunun yanında görsel olarak şık bir görüntü talep etmeniz halinde ihtiyacınız olan akustik kumaşlardan faydalanmak olacaktır.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Nedir ?

Duvarlara ve tavanlara uygulamanız için tedarikini gerçekleştirdiğimiz yüksek kalite akustik kumaş kaplı panel çeşitlerimiz aşınma ve yanmaya karşı son derece mukavemetli olacak şekilde üretilmektedir. Dilediğiniz renk ve modelde temin edebileceğiniz bu ürünler ile farklı konsept tasarımlarınızı uygularken akustik ihtiyaçlarınızdan feragat etmek zorunda kalmazsınız. Ofis, toplantı salonu, seminer salonu ve mekan duvar ve tavanlarında ses ve eko problemlerinizi çözerken görsel zevkinizi dekorasyonlarınıza yansıtabileceksiniz.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Ürün Detayı

Ana Malzeme – 95 kg/m3 yoğunluğunda kumaş kaplı cam yünü levha.

Kenar Detayı – Boya ile güçlendirilmiş.

Ebatlar –  600 × 600 mm – 600 × 1200 mm – 600 × 1800 mm – 600 × 2400 mm – 600 × 2700 mm – 600 × 3000 mm – 1200 × 1200 mm – 1200 × 1800 mm – 1200 × 2400 mm – 1200 × 2700 mm – 1200 x 3000mm ve Özel Ölçülerde Üretilebilir.

Kalınlıklar – 2 ve 4 cm

Akustik bir ortam yaratılmak istenilen mekanlarda yankılanma sorunlarının çözülmesi akustik kumaş kaplı panel kullanımıyla sağlanmaktadır. Panellerin üzerini kaplayan kumaş solmaya ve yanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Aşınma gibi sorunlarla karşılaşmayacağınız kumaş kaplı paneller renk ve model çeşitliliğine sahiptir.

Kumaş Kaplı Panel Kumaş Kaplı Panel Ses Yalıtımı

Akustik paneller ön ve arka yüzey olarak cam tülüyle kaplı olmaktadır. Dış görünüş olarak değişik renk seçeneklerine sahip olması ve darbelerden etkilenmeyen dayanıklılığı ile her ortama kolaylıkla döşenebilir. Akustik kumaş kaplı panelleri çağrı merkezleri, ofisler, toplantı odaları, oditoryumlar, oteller, müzik odaları, kamu binaları, tv stüdyoları, restoranlar, spor salonları gibi büyük ve yankının yoğun olduğu yerlerde kullanabilirsiniz. Böylece ortamda oluşan yankı bastırılarak, mekandaki sesin herkese eşit bir şekilde dağılması sağlanacaktır.

Akustik panel kullanılarak yapılması planlanan ses yalıtımı, ortamın ses kalitesini düzenleyecektir. Akustiğin önemli olduğu binalarda, ses titreşim dalgalarının mekanda bulunan eşyalara çarpması sonucu düzensiz dağılan sesin emilmesini sağlamaktadır.

İnsanlar arasında iletişim kurulmasını büyük ölçüde engelleyen yankının oluşumu, kullanılan akustik kumaş kaplı panel yardımıyla engellenmekte ve ortamın ses kalitesinin uygun olan düzeyde kalması sağlanmaktadır. Görünüm itibariyle de renk seçeneğinin fazla olması, uygulanmak istenen ortama uygun bir şekilde monte edilmesiyle beraber şık bir görünüm kazanılması sağlanmaktadır.

Akustik Kumaş Kaplama PanelAkustik Kumaş Panel Uygulaması