yumurta sunger

Akustik Yumurta Sünger

Yanmaz akustik yumurta sünger poliüretan maddesinden üretimi yapılan ses yalıtımı konusunda oldukça etkili olan sünger çeşitlerinden biridir. Uygulama sonrasında yüksek ses yalıtımına sahip olması nedeniyle akustik yumurta sünger en çok tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. Yumurta süngerin şekli ve içeriğinde yer alan malzemeler nedeniyle ses yalıtımında istenilen performansı sunmaktadır.

Ses Yalıtım Süngeri Yumurta Sünger İmalatı

Yumurta kutusuna benzerliği nedeniyle yumurta sünger olarak adlandırılan ses yalıtım malzemesi, 30-40-50 mm kalınlıklarında üretiliyor. Yumurta süngerlerin çeşitleri arasında bariyerli modeller de yer almaktadır. Böylece güçlü sesin mevcut olduğu yerlerde yüksek performans sağlayabilmektedir.

Yumurta Ses Yalıtım Süngeri Yumurta Sünger Uygulama Modeli

Yumurta sünger yanmazlık özelliğine sahip olması sayesinde olası bir yangında alevin kendisine değmesi durumunda yangının büyük ölçüde engellemekte ve yangının büyümemesini sağlamaktadır. Akustik süngerlerin neredeyse hepsi aynı kalitede olmakta ancak şekil farklılıkları bulunmaktadır.

Yüksek seslerin olduğu mekanlarda kullanılmak istenildiğinde tek başına değil bariyerli modeli ile birlikte kullanılarak daha iyi sonuç elde edilmektedir. Küf, nem ve rutubet oluşumuna neden olmayarak ses emicilik özelliğine sahiptir.

Akustik sünger modelleri arasında yer alan yumurta sünger, sprey boya ile istenilen renge göre boyanabilmekte ve odanın dekorasyonuna ayak uydurabilmektedir. Uygulama sırasında süngerler solid yapıştırıcı ile yapıştırılmaktadır.

Solid yapıştırıcı ses yalıtımının yapılacağı duvara sürüldükten sonra süngerin yapıştırılması gerçekleşir. Akustik yumurta süngerin kendiliğinden yapışkanlı türleri de mevcuttur. Bu durumda solid yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan direkt olarak ihtiyaç alanına yapıştırılmaktadır. Kullanım alanları arasında ise akustik bir ortam olması gereken sinema salonları, prova odası, enstrüman ve çalgı odaları, ses kayıt odası, stüdyo gibi mekanlar yer almaktadır.

Akustik Yumurta Sünger Araç İçi UygulamaAkustik Yumurta Sünger Verileri