bariyerli ses yalitim sungerleri

Bariyerli Ses Yalıtım Süngerleri

Bariyerli ses yalıtım süngerleri es yalıtımında yüksek performans sağlayan ses yalıtım malzemeleridir. Yüksek ses yalıtımı değerlerine sahip yalıtım malzemelerinden birisi olan bariyerli süngerler, yanmaz poliüretan köpük altındaki kurşun bariyerlerle ve PVC’lerle mükemmel bir ürün oluşturur.

Bariyerli Bondex Sünger Bariyerli Yanmaz Sünger
Ses yutma özelliği ele alındığında en gürültülü mekanlarda bile yüksek başarı sağlayan bariyerli ses yalıtım süngerleri, PVC ve kurşunun köpük ile çeşitli kombinasyonları ile uygulanmaktadır. Sesin yüksek olduğu makine dairelerinde, tekne motor kabinlerinde, jeneratör odalarında, trenlerde, gemilerde, traktörlerde, otobüslerde, kompresörlerde kullanılabilir.
Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri Bariyerli Akustik Bondex Sünger
Ses yalıtım özelliğinin artırılması istenen durumlarda ise yumurta gibi profillerden üretilen Friend malzemesi ses iletim kaybını sağlar. EPDM ağır bariyerler ise mükemmel derecede yalıtım sağlar.
Bariyerli Melamin Sünger Bariyerli Sünger Uygulaması
Bariyerli ses yalıtım süngerleri kalınlıkları ile doğru orantılı olarak yalıtım sağlar. En etkili ses yalıtımı değerleri için kapalı gözenekleri bulunur. Çeşitli kalıklık ve ebatlarda piyasada bulunabilir. Üst kısımda yer alan akustik sünger ise akustik düzenlemeyi daha güçlü bir şekilde sağlar.

Ses İzolasyon Uygulaması Bariyerli Akustik Sünger Uygulaması

Ağır kurşun bariyer malzeme olarak da bilinen bariyerli ses yalıtım süngerleri havalandırma kanalları, makine daireleri, yat motoru izolasyonu, kompresör kabinleri gibi mekanlarda da kullanılabilir.

Üstte ve alt kısımda kullanılan süngerin kalınlığı ses yalıtım oranını etkiler ve bondex süngerler ile birlikte uygulandığında daha kaliteli bir izolasyon sağlanmış olur. EPDM ses bariyeri ise yine çok tercih edilen bir yalıtım malzemesidir ve solid yapıştırıcılar ile birlikte uygulaması son derece kolaydır.