Akustik Sünger – Akustik Renkli Süngerler

Akustik düzenlemeler ve ses yalıtımı için yaygın olarak gerçekleştirilen akustik sünger uygulaması ile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Yüzeyleri farklı geometrik şekillerde üretimi gerçekleştirilen bu malzeme türleri sinema salonları, müzik kayıt odaları, hastaneler, mekanik tesisat odaları, konser ve toplantı salonları gibi sayısız mahal sese ve gürültüye karşı izole edilmektedir. Yüzeyindeki geometrik şekillerle dekoratif görünüm kazanmasının yanı sıra renkli olarak da üretilebilen bu malzeme türü ekonomik ve kaliteli çözümler elde etmenizde yardımcı olur. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılabilmesi ve uygulamasının kolay olması sıklıkla tercih edilen bir yalıtım malzemesi olmasını sağlarken akustik malzemeler arasında en ekonomik çözümler süngerler ile elde edilmektedir. Aynı anda sayısız özelliği bünyesinde barındıran bu malzeme türünü yakından tanıyarak projelerinizde kullanabilmeniz için gereken tüm veri ve bilgiye sahip olabilir, firmamızın size sunacağı ekonomik ve kaliteli çözümlerden haberdar olarak kaliteye ulaşmak için daha az emek sarf edebilirsiniz.

Akustik Sünger Nedir ?

Yanmaz özellikte olan akustik sünger poliüretan ya da melamin olan ham madde yardımıyla ses yalıtımında kullanılmaktadır. Kullanımı yapılacak olan mekanın duvar ve tavanlarında kullanımı yaygın olan akustik süngerler, piramit, labirent, yumurta gibi farklı desenlere ve şekillere sahip olarak bulunmaktadır.

Farklı şekillere sahip olması, dekoratif güzelliğe önem verenlerin tercih edecekleri bir ses yalıtım ürünü olmasını sağlamıştır. Akustik ortamlarda kullanımı yaygın olan ses yalıtım ürünü, bulunduğu ortamın akustik değerini düzenlemektedir.
Akustik sünger 9 farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitler arasında kare flexi sünger,tekno touch sünger ile bass trap sünger ürünleri yanmaya karşı dayanıklı değilken; labirent, yumurta, spesyal piramit, düz ve piramit süngerler (poliüretan ve melamin köpükten üretilen süngerler) yanmaz özelliğe sahiptirler.

Akustik süngerlerin renk olanağı da bulunmaktadır. Bu renk çeşitleri sayesinde birçok kullanım alanına sahip olabiliyorsunuz. Akustik süngerlerin kullanım alanları arasında stüdyo, müzik odası, prova odası, ses kayıt odası, piyano odası, radyo stüdyosu, televizyon stüdyosu, bateri odası gibi akustiğe ihtiyaç duyulan yerler bulunmaktadır.
Ürünün tek başına kullanılması sonrasında istenilen etki sağlanamayacaktır.

Poliüretan köpük maddesi ile üretimi yapılan akustik sünger gri renkte üretilmekte ve renkli kullanım istenildiğinde sprey boya ile boyanabilmektedir. Akustik süngerler arasında kurulumu en kolay olan çeşit vicoustic flexi sünger, solid yapıştırıcı kullanılarak uygulanmaktadır.

Akustik ortam yaratmada oldukça yüksek performansa sahiptir. Nem ve küflenme gibi olumsuz durumlarla karşılaşmanız mümkün olmamakla beraber, dizilimi sonrasında ek yerlerinde belirginlik olmamaktadır.

Akustik Sünger Çeşitleri

Genel olarak yüzey şekillerindeki farklılığa göre akustik sünger çeşitleri bilinmekte olup ilave eklenen bariyer gibi ek özelliklerle sağladığı izolasyon mükemmel forma ulaştırılmaktadır. Yüzey şekillerine göre piramit, yumurta, labirent ve düz modeller ön planda olsa da çeşitler bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Ses izolasyonunu sağlamak konusunda mükemmeli yakalamayı amaçlayan firmamız farklı çözüm önerileri ile sektöründe neden lider olduğunu bir kez daha göstermektedir. Sıradan çözümler firmamız tecrübesi ile geliştirilerek sizlere projelerinizde talep ettiğiniz tüm ihtiyaçlarınızı giderecek çözümler sunulmaktadır.

 • Yumurta Sünger:

  Akustik düzenleme amacı ile kullanılan yumurta sünger çeşitleri yüksek ses soğurma katsayısına sahiptir. Levha olarak üretilen bu ürün istenen boyutlarda kolayca kesilerek uygulanabilmektedir. Özel yapıştırıcılar kullanılarak kolaylıkla montajı gerçekleştirilen bu ürün en yaygın olarak kullanılan akustik sünger modelleri arasında yer almaktadır. Ürün anti bakteriyel özelliğe sahip olması nedeniyle sağlık kuruluşları da dahil olmak üzere yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Sahip olduğu yumurta şekli nedeniyle akustik performansı yüksek olan bu ürünü mahallerin duvar ve tavanlarına uygulayabilirsiniz.

 • Yanmaz Akustik Sünger:

  Farklı yüzey şekillerine sahip olan sünger çeşitleri yanmaz akustik sünger şeklinde mahal ihtiyacına göre üretilebilmektedir. Böylelikle mahalde bulunan yangın riskine sahip mahaller gürültü ve ses izolasyonunun yanında yangına karşı garanti altına alınmış olunur. Isıya karşı da dayanıklı olan bu ürünler çalışma esnasında ısı meydana getiren mekanik sistemlerin bulunduğu mekanlarda sıklıkla kullanılabilmektedir. Uygulanacak yüzeye özel yapıştırıcısı rulo yardımı ile sürüldükten sonra yapılan karolaja göre montajı kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

 • Piramit Sünger:

  Duvar ve tavanlara uygulanan piramit sünger modelleri poliüretandan üretilmekte olup farklı renk ve ebatlarda üretilebilmektedir. 50 kg/m3 yoğunluğa sahip olarak üretimi gerçekleştirilen bu malzemeler özel yapıştırıcısı ile birlikte uygulanabilmektedir. En küçük sesi bile içerisinde hapseden bu ürün sesi geri yansıtmadığı gibi mahalden dışarıya sesin iletilmesini de önlemektedir. Talep edilen projeye göre 40, 50 ve 70 mm kalınlıkta üretilen bu malzeme kolay şekillenmesinin yanı sıra küf ve nemden etkilenmez, anti bakteriyel özelliktedir.

 • Düz Akustik Sünger:

  Mahallerde yüzde 90’a varan ses izolasyonunu sağlayan düz akustik sünger modeli, yankılanma problemlerini de gidermede başarılı sonuçlar elde etmektedir. Poliüretandan levha şeklinde üretilen bu malzeme türü ölçü kolayca kesilerek montajda büyük kolaylık sağlamaktadır. Yapıştırıcı kullanılarak duvarlara ve tavanlara uygulanan bu siyah renkli malzeme müzik odalarında ve evlerde kullanılabildiği gibi mekanik tesisat elemanlarının bulunduğu mahallerde kullanıma uygundur. Uygun maliyetli çözümler elde etmenizi olanak tanıyan bu ürünler dekoratif özelliğe sahip değil gibi düşünülse de uygulama bittiğinde odaya şık bir görünüm sağlamaktadır.

 • Renkli Sünger:

  Piramit, yumurta, labirent ve diğer sünger modelleri renkli sünger olarak talebe bağlı üretilebilmektedir. Kare ve dikdörtgen şeklinde üretimi gerçekleştirilen bu malzeme türü talep edilmesi halinde dekoratif amaca hizmet etmesi açısından farklı geometrik şekillerde üretilebilmekte olup renk konusunda bir sınırlandırma getirmemektedir. Ses sönümleme özelliğinin yanı sıra sesleri yutma özelliğini de barındıran bu dekoratif ürünler duvar kullanımı kadar tavanlarda kullanıma da uygundur. Yapıştırıcı kullanılarak montaj edilen bu malzemelerle akustik konusunda başarılı sonuçların yanı sıra mahal içi şık mimari tasarımlar elde edebilirsiniz. Tüm akustik sünger çeşitlerinin kullanıldığı alanlarda kullanılabilmektedir.

 • Yapışkanlı Sünger:

  Akustik sünger uygulamasını basitleştirmek amacıyla üretilen yapışkanlı sünger çeşitleri işçilikte büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kendiniz bile kolaylıkla uygulamasını yapabileceğiniz bu malzeme türü ile ses izolesi gerçekleştirilecek mahallerin duvar ve tavanları hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Tüm akustik sünger çeşitlerinin kullanıldığı alanlarda kullanılan bu ürün çeşidinin diğer ürünlerden tek farkı kendinden yapışkanlı olmasıdır. Eko, yankı ve çınlamayı kestiği gibi sesi sönümleyen bu malzemeler farklı yüzey şekillerine sahip tüm ürünler için üretilebilmektedir.

 • Bariyerli Sünger:

  Yüksek ses izole verimi alınması gerektiren mahal ve mekanlarda tercih edilen bariyerli sünger modellerini yapı itibari ile sandviçlere benzetebiliriz. Arkası düz olan süngerle yüzey şekilli sünger arasına EPDM ağır kauçuk ses yalıtım bariyeri eklenerek imal edilen bu ses izolasyon malzemesi ile yüksek gürültülerin izole edilmesi için yüzde 100’e varan sonuçlar elde edilebilmektedir. Üst kaplamada tercih edilen malzeme türüne göre ses kesme özelliği ile birlikte akustik düzenleyici işlevi gören bu malzeme türü yaygın kullanım alanına sahiptir. İhtiyacınız olan yüksek seslerin kesilmesi ile bariyerli çözümler size daha iyi sonuçlar sunacaktır.

 • Tüm Sünger Çeşitleri:

  Mekanlarda yankının engellenmesi amacına hizmet etmesinin yanında mekan içi seslerin dışarıya, dış mahallerin sesini mahal içine girmesini önleyen tüm sünger çeşitleri ayrıca taleplere göre yanmaz ve kendinden yapışkanlı olarak imal edilebilmektedi Ürün gamımız içerisinde yukarıda verdiğimiz çeşitlerin yanı sıra melamin, tekno touch, labirent yüzeyli, kauçuk, zikzak yüzeyli ve basotech gibi sayısız alternatif bulunmaktadır. Ürünlerimiz hakkında web sitemiz aracılığıyla ayrıntılı bilgi edinebileceğiniz gibi firmamızdan teklif alma aşamasında sizlere sunduğumuz keşifler sırasın da tüm akustik sünger çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi alarak ihtiyaçlarınıza yönelik ürün temini gerçekleştirebilirsiniz.

Bariyerli Süngerpan

Bondex süngerpan cidd oranda ses yalıtımı yapmılması gereken mekanlarda kullanılmaktadır. Kalınlık ve yoğunluk açısından farklılık gösteren bondex süngerpanlar yüksek şiddetli alanlarda kullanıcak ise yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan malzemenin kullanılması gerekir.

Süngerpan kapanaklı gözenekli yapısı sayesinde ısı iletken katsayısı oldukça düşüktür. 110-180 dn arasında ses kesici olarak üretilebilen malzeme, otomativ sektöründe çeşitli noktalrda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sekötründe, güneş minderi olarakda kullanılmaktadır.

Bariyerli akustik süngerpan fiyatları ve detaylı bilgi için lütfen uzman satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli ses izolasyon süngerleri epdm ağır bariyer dediğimiz malzeme ile kullanılan üstün kes kesici performansı sağlayan ses yalıtım malzemesidir. İki ses yalıtım süngerinin arasına epdm ağır ses bariyeri uygulanması ile oluşan ses kesici sünger çeşitidir.

Bariyerli ses yalıtım süngerleri kalınlıkları ile doğru orantılı olarak yalıtım sağlar. En etkili ses yalıtımı değerleri için kapalı gözenekleri bulunur. Çeşitli kalıklık ve ebatlarda piyasada bulunabilir. Üst kısımda yer alan akustik sünger ise akustik düzenlemeyi daha güçlü bir şekilde sağlar. Ağır kurşun bariyer malzeme olarak da bilinen bariyerli ses yalıtım süngerleri havalandırma kanalları, makine daireleri, yat motoru izolasyonu, kompresör kabinleri gibi mekanlarda da kullanılabilir.

Akustik Sünger Fiyatları

Tüm Türkiye ve Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan akustik sünger çeşitlerimiz size ayrıca uygun maliyetler sunmaktadır. Akustik sünger fiyatları;

 • Yanmaz özelliğine,
 • Yüzey şekline,
 • Kalınlığına,
 • Yoğunluğuna,
 • Bariyer ilavesine,
 • Rengine

Göre farklı fiyatlara sahip olmaktadır. Dekoratif amaçlarınız ve yüksek verim ihtiyaçlarınız için sizlere en uygun teklifleri sunan firmamıza projelerinizi ileterek alternatifli olarak malzeme ve işçilik teklifleri temin edebilirsiniz. 7/24 kesintisiz olarak sizlere hizmet sunan firmamız tüm siparişlerinizi belirteceğiniz adreslere teslim edecek olup fiyat tekliflerimizde bu maliyetler ilave edilerek tarafınıza sunulacaktır. Ürünlerimiz tüm kalite belgelerine sahip olup sıkı denetimlerden geçmektedir. Her üretim için sürekli testlere tabi tutulan ürünlerimiz ile ses izolasyonu ve akustik düzenlemeler için beklediğiniz performansı elde edebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]