Firexpan Kauçuk Sünger

Firexpan Kauçuk Ses Yalıtım Süngeri, Elastomerik kauçuk köpüğü ses ve ısı yalıtımı süngerleri akustik ses izolasyonunda kullanılan etkili bir malzemedir. Yüksek performans gösteren ses yalıtımı ve akustik ürünüdür. Firexpan Ses Yalıtım Süngeri doğal kauçuk reçinesinden üretilir.

Firexpan Ses Yalıtım Süngeri ses izolasyon sisteminde ses kaybı sağlamakta güçlü bir malzemedir. Firexpan kauçuk sünger, tam bir profesyonel ses izolasyon malzemesidir, gürültü kontrolü ve titreşim kaynaklı ses yalıtımlarında üstün performans sergiler.Firexpan Kauçuk Sünger tavan, duvar zemin ve tüm metal cam ahşap seramik yüzey titreşim kaynaklı seslerin kesilmesinde de kullanılır.

Firexpan Ses Yalıtım Süngeri genellikle Otomotiv , Sanayi , İnşaat, Müzik stüdyoları, Ses Kayıt stüdyoları, Jeneratör odaları, Sinema Salonları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Epdm Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Bariyerli yanmaz akustik süngerler ses yalıtım malzemeleri arasında ileri teknoloji ile piyasaya sürülen akustik sünger, köpük altındaki yanmaz poliüretan ham maddesiyle üretilmiştir. Ayrıca kurşun bariyerler veya kauçuk sayesinde ses emilimi son derece başarılıdır.

Ses yutum kabiliyetini maksimum dereceye çıkarabilmek için labirent, spesiyal ve yumurta gibi profillerde üretilen Firend, ses iletişim kaybını sağlar. Akustik çözümler için son derece başarılı sonuçlar veren bariyerli akustik süngerler, uygulama alanında işçilik gerektirir. Profesyonel ekiplerce uygulanmalıdır.

Havalandırma kanalları, tekne yalıtımı, mekanik daireler, kompresör kabinleri, restoran, disco ve barlar, sinema salonları, konser alanları, toplantı salonları gibi akustik çözüm gerektiren tüm alanlarda bariyerli akustik süngerler tercih edilerek, yalıtım maksimum düzeyde sağlanabilir. Çok yüksek frekanslı seslerin bile absorbe edilmesini sağlayabilen bariyerli akustik süngerler, uygulamadaki kalınlıkla orantılı olarak ses yalıtımı sağlar. 

Jeneratör odaları, motor daireleri, trenler ve sesin çok yüksek olduğu yerlerde bariyerli akustik sünger tercih edilmektedir. Ayrıca yalıtımın tamamen sağlanması için uygulanması istenen tekne motor kabinleri, klima odaları, sistem odaları, müzik stüdyoları, soğutma kabinleri gibi mekanlarda bariyerli akustik sünger kullanılarak yalıtım mükemmel olarak sağlanabilir.

Yanmaz Akustik Sünger

Yüksek performanslı, yanmaya karşı son derece dirençli, mükemmel ses yutum değerlerine sahip yanmaz akustik sünger, yüksek hava hızlarında bile aşınmaya maruz kalmadan etkili bir şekilde akustiği sağlayabilir. Malzeme yapısı gereği hava içerisinde parçacıklara ayrılmaz ve sesi yutar.

Devamını Oku

Akustik Düz Sünger

Üzerinde desen ve şekil bulundurmayan, akustik sünger ses yalıtım ürünlerinin sade görünümlü çeşidi olan akustik düz sünger, diğer çeşitleriyle aynı özellikleri taşımaktadır. Şekil ve deseninin bulunmaması bakımından farklılık taşıyan ses yalıtım ürünü oldukça hafiftir ve kolay uygulanabilir özelliktedir.

Devamını Oku