Tekno Foam İletişim

Call Center Oda Akustik Ses Düzenleme ve Yalıtımı

Call Center Oda Akustik Ses Düzenleme ve Yalıtımı

Pek çok işletmenin çalışmalarında yer verdiği çağrı merkezi sistemi, ses yalıtımına en çok ihtiyaç duyulan mekanlardan birisidir. Yapılan ses yalıtımı sayesinde çalışanlar rahat bir ortamda dış seslerden uzak olarak işini yapabilirken, firmanın da müşterileriyle iletişimi güçlü olacak, birbirini anlama kolaylaşacaktır.


Çağrı Merkezi Akustik Panel Uygulaması Çağrı Merkezi Akustik Sünger Uygulaması

Çağrı merkezlerinde ses yalıtım uygulaması  yapılırken tercih edilecek malzeme akustik ses yalıtım süngeri veya akustik paneller olabilir. Müşteri odaklı çalışma yapan çağrı merkezlerinde yapılan ses yalıtımın kaliteli olması hem çalışanı hem de telefonda görüşme yapan müşteriyi oldukça rahatlatacaktır.

Çağrı Merkezi Akustik Panel Uygulaması Çağrı Merkezi Akustik Sünger Uygulaması

Aksi durumlar göz önüne alındığında çağrı merkezi binasının içerisinde bulunan kişilerin sesleri birbirine karışarak işlerinde aksaklık olmasına neden olacaktır.

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı Çağrı Merkezi Masa Seperatör Uygulaması

Ses yalıtımı sesin tamamen yok edilmesini sağlayamamaktadır. Sesi minimum seviyeye indirebilmek için çağrı merkezlerinde masa arası seperatörler, kumaş paneller, tavan baffle paneller ve süngerler tercih edilmektedir.

Çağrı merkezi ses yalıtımı uygulamasının yapılmadığı varsayıldığında ses yankılanarak gürültü kirliliğine neden olacaktır. Akustik ses yalıtımı malzemeleri de kullanılarak yapılan çağrı merkezi ses yalıtımı uğultunun önlenmesini sağlayacaktır.

Call Center Ses İzolasyon UygulamaÇağrı Merkezi Ses Yalıtım

Ses yalıtım sistemleri arasında akustik panelle beraber akustik şilte kullanılarak sesin yutulması sağlanabilir, gürültü oluşumu engellenebilir. Gerekli olan ses yalıtım sağlanarak iletişimsizlik gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Çağrı sırasında masa seperatörleri rahat bir şekilde çağrı almanızı sağlayarak, görev yapan diğer kişilerle beraber meydana gelebilecek ses karmaşası engellenecektir. İş performansını da etkileyecek olan ses yalıtımı çağrı merkezlerinin olmazsa olmazları arasında bulunmaktadır.

Çağrı Merkezi Akustik Panel Uygulaması Çağrı Merkezi Akustik Sünger Uygulaması

Benzer Makaleler

İzmir Akustik Sünger

Akustik süngerler farklı desen ve renklerde üretilmekte olup, kaliteli bir ses akustiği için olmazsa olmaz bir üründür. İhtiyacınıza göre ve

Ses Desibeli Nedir

SES DB NEDİR NASIL ÖLÇÜLÜR ? Sesin şiddeti desibel (dB) cinsinden ölçülür. “0” desibel insan kulağının işitebileceği en düşük ses

Yorum Yok

Yorum Yok! İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Yorum Yapınız

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*