Akustik Piramit Sünger Uygulamaları

Akustik piramit süngerler adından da anlaşıldığı gibi piramit şeklindedir.

Bu süngerler daha çok stüdyo ve müzik odası gibi mekanlarda kullanılmaktadır.

Ama istenilen her yerde kullanılabilir.

Uygulanması kolaydır yapışkanlı olanları mevcuttur.

Resimlerimizde gördüğünüz gibi uygulanmaktadır.

Solid yapışkansız olanlar solid bazlı sünger yapıştırıcısı yardımıyla uygulanmaktadır.

Akustik Baffle Uygulamaları

Akustik Baffle ses yalıtımı sağlamakla beraber güzel görünüm sağlayan akustik düzenleme panelidir.

Ortamdaki yankıyı ve ekoyu çözmek için gereken ses yalıtım ürünleridir.

Baffle cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar.
Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasının panelin gözeneklerin de sürtünmesi ile ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Uygulamaları resimlerde gördüğünüz gibidir. Akustik baffle tavanı yüksek istenilen her yerde uygulanabilmektedir.

Akustik Baffle Ürün Detayı

Ebatlar – 600*1200 mm
Kalınlık – 40 mm ve 50 mm

Basotect Melamin Duvar Uygulamaları

Basotect sünger dünyanın en iyi akustik süngeridir uygulaması çok kolay olduğu için herkes rahatlıkla uygulayabilir. Basotect Sünger yanmaz ve dünyadaki yanmaz özellikli tek akustik süngerdir.

Basotect süngerleri her duvara uygun tasarlanabilen akustik yanmaz ses yalıtım süngerinin en çok tercih edilenlerindendir.

Basotect sünger yangına dayanımlı, akustik değerleri yüksek açık gri ve beyaz renkli, düz, spesiyal,yumurta ve piramit yüzeyli sünger olarak bilinir.

Basotect süngerler orta ve yüksek frekanslardaki seslerin yutulması, çınlamanın önlenmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtım uygulamalarında en çok tercih edilen yalıtım malzemesi karo kauçuklardır. Hijyenik bir ürün olan ve suyla temizlenebilen, SBR olarak imal edilen rulo kauçuklar, 1 mm’den 10 mm’ye kadar kalınlığa sahiptir. Zemin ses yalıtımı konusunda oldukça başarılı olan kauçuklar, ayrıca darbe emici özelliği de barındırmaktadır.

Çalışma alanlarında pürüzlü yüzeylerin bütününü kaplayarak gerçek bir izolasyon sağlayan zemin malzemesi olarak kullanılan kauçuklar, şap altı, zemin altı ve parke altı olarak uygulanmaktadır. İnşaat sektöründe ise kusursuz bir başarı sağlayan kauçuk mantar levhalar, zemin ses yalıtımı için çatılarda ve duvarlarda da tercih edilmektedir.

Zemin ses yalıtımında titreşim ve vibrasyonu kesen bir özelliği de barındıran kauçuk malzeme, ayrıca makine temellerinde emici özelliğe de sahiptir. Katkılı mantar levhalar, özel bileşenleri ve granül mantarların karıştırılması ile çeşitli kalınlıklar elde edilebilir. Parke altında da özenle uygulanan kauçuk levhalar, titreşimli seslerin yalıtımı için son derece idealdir. İki kauçuk levha arasında uygulanabilen bondex süngerler ise mükemmel bir performans sağlamaktadır.

Kullanım alanları ise oldukça geniştir. Jeneratör, kompresör gibi yüksek sesleri barındıran ortamlarda titreşimi de engellemek için, konutlarda, hastanelerde, okullarda ve zeminde darbenin kesilmesi istenen tüm ortamlarda seçilebilir. Şap altına ve direk zemin altına uygulanabilen zemin ses yalıtım malzemeleri, ses yalıtımı yapılan firmalarca tayin edilebilmektedir. Daha kaliteli hizmet alabilmek için bu firmalarla iletişime geçilerek, maksimum verim elde edilebilir.

Tavan Ses Yalıtımı

Evlerimizde ve iş yerlerimizde yakınlarımızdaki dairelerden veya ofislerden, çocuklu ailelerden gelen seslerle hepimiz karşılaşmaktayız. Bazen bu sesler o kadar çok rahatsız edici olabiliyor ki, üst komşumuzun ayak seslerini bile duyabiliyoruz. Yaşadığımız mekanlarda tavan ses yalıtımı uygulaması yaptırarak bu sesleri ortadan kaldırabiliriz. Ses yalıtımı sayesinde sadece ses yalıtımı değil, titreşimler de ortadan kaldırılabilir.

Çevre kirliliğinin bir boyutu olarak nitelendirilen gürültü, gerekli önlemler ve uygulamalar neticesinde yok edilebilir. Sağlığımızın ve hayat kalitemizin artırılması için son derece önemli olan ses yalıtımı, yapılarımızda gerekli malzemelerin tercih edilmesiyle sağlanabilir. Etkili bir izolasyon yöntemi olan tavan uygulamaları, yoğun ve kalın bir malzeme ile yapılmaktadır.

Temiz bir çevre, sağlıklı ve mutlu bireyler, gürültü denetimi ve ilgili çalışmalar, iş veriminin artırılması için tavan ses yalıtımı son derece önemli bir uygulamadır. Yaşam alanlarında genellikle tavanlardan gelen sesler kulaklarımızda tarif edilemez bir gürültüye neden olur. Kimi zaman bir ayak sesi, müzik sesi hatta kimi zaman konuşma sesi bile duyulabilir.

Duvarların gerektiği gibi yapılmaması, bina ambiyansının sağlanamaması neticesinde huzurlu bir yaşam süremeyiz. Ancak tavan ses yalıtımı uygulamaları sayesinde optimum ses kalitesini sağlayabiliriz. Ayrıca tavan ses yalıtımı yaptırarak, estetik bir görünüm elde edebiliriz. Ortamdaki eko ve yankı problemlerinden yalıtım yaptırarak kurtulabilir, daha temiz ve sağlıklı bir hayat için ses yalıtımı firmalarından hizmet alabiliriz.

Duvar Ses Yalıtımı

Yapı malzemelerinin temel bileşenlerinden olan duvarlara iki şekilde yalıtım uygulaması yapılabilir. Duvar üstü yalım ve duvar altı yalıtım olmak üzere yapılan uygulamalarda genellikle süngerler tercih edilir. Çeşitli süngerler ile duvar ses yalıtımı sağlanabilirken, etkin sonuçlar alınmaktadır. Duvarların iç kısmında tercih edilen ses yalıtım malzemelerinden birisi olan bondex süngerler kısmi olarak ses yalıtımını sağlamaktadır.

Bina yapılırken döşenen bondex süngerler, tamamlanmış yapılarda da duvarlara uygulanabilir. Çeşitli yalıtım malzemelerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulan istenen özellikle yalıtım sağlayabilen, dekor ve estetik açısından da isteneni veren bondex süngerler sektörde büyük bir pazar payına sahiptir.

Evlerde ve yaşadığımız ortamlarda kullanılan süngerler ayrıca sesin yüksek olduğu müzik stüdyoları, tiyatro salonları ve benzeri ortamlarda da kullanılabilir. Fakat yüksek ses ortamlarında duvarların yan kısmına uygulandıktan sonra, tavan yalıtımı için diğer süngerler tercih edilmelidir.

Duvarların iç kısmına uygulanan ve akustiği sağlayan süngerler, dış kısımlara da uygulanabilir. Piramit, yumurta, melamin ve labirent gibi çeşitleri olan süngerler, genellikle aynı işlevi görmektedir. Alevli damlama yapmayan ve yanmaz özellikle olan bu süngerlerin kendinden yapışkanlı modelleri de mevcuttur. Bu modelleri satın alarak evinizde veya iş yerlerinizde kendiniz montajını sağlayabilirsiniz. Profesyonel bir ses ortamı sağlamak istiyorsanız, duvar ses yalıtımı hizmeti veren firmalarla iletişime geçerek uzman ekipler tarafından yalıtımın sağlanması gerekir.