Akustik Piramit Sünger Uygulamaları

Akustik Piramit Sünger Uygulamaları

Akustik piramit süngerler adından da anlaşıldığı gibi piramit şeklindedir.

Piramit Sünger Uygulaması Piramit Sünger Tavan Ses Yalıtımı

Bu süngerler daha çok stüdyo ve müzik odası gibi mekanlarda kullanılmaktadır.

Akustik Piramit Sünger Duvar Ses Yalıtımı

Ama istenilen her yerde kullanılabilir.

Akustik Ses Yalıtımı Yanmaz Akustik Piramit Sünger Uygulaması

Uygulanması kolaydır yapışkanlı olanları mevcuttur.

Resimlerimizde gördüğünüz gibi uygulanmaktadır.
Akustik Piramit Sünger UygulamalarıAkustik Piramit Sünger Uygulamaları

Solid yapışkansız olanlar solid bazlı sünger yapıştırıcısı yardımıyla uygulanmaktadır.

akustik baffle

Akustik Baffle Uygulamaları

Akustik Baffle ses yalıtımı sağlamakla beraber güzel görünüm sağlayan akustik düzenleme panelidir.

Akustik Tavan Paneli Akustik Panel

Ortamdaki yankıyı ve ekoyu çözmek için gereken ses yalıtım ürünleridir.

Akustik Ses Yalıtım Paneli Ses Yalıtım Malzemesi

Baffle cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar.
Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasının panelin gözeneklerin de sürtünmesi ile ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Tavan Ses Yalıtımı Dekoratif Panel

Uygulamaları resimlerde gördüğünüz gibidir. Akustik baffle tavanı yüksek istenilen her yerde uygulanabilmektedir.

Yankı Engelleyici Malzemeler Akustik Baffle Uygulaması

Akustik Baffle Ürün Detayı

Ebatlar – 600*1200 mm
Kalınlık – 40 mm ve 50 mm

basotect melamin sunger duvar uygulamasi 1

Basotect Melamin Duvar Uygulamaları

Basotect sünger dünyanın en iyi akustik süngeridir uygulaması çok kolay olduğu için herkes rahatlıkla uygulayabilir. Basotect Sünger yanmaz ve dünyadaki yanmaz özellikli tek akustik süngerdir.

Duvar ve Tavan Ses Yalıtımı Melamine Foam

Basotect süngerleri her duvara uygun tasarlanabilen akustik yanmaz ses yalıtım süngerinin en çok tercih edilenlerindendir.

Ses Yalıtımı Basotect Labirent Sünger

Basotect sünger yangına dayanımlı, akustik değerleri yüksek açık gri ve beyaz renkli, düz, spesiyal,yumurta ve piramit yüzeyli sünger olarak bilinir.

Basotect Yumurta Sünger Uygulaması Akustik Ses Yalıtımı

Basotect süngerler orta ve yüksek frekanslardaki seslerin yutulması, çınlamanın önlenmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

Melamin Sünger Ses Yalıtım Special Melamin Sünger Uygulaması

zemin ses yalitimi 1

Zemin Ses Yalıtımı

Mantar Şiltesi Zemin Parke Altı Uygulama Mantarlı Kauçuk Levha Zemin Parke Altı Uygulama

Zemin ses yalıtım uygulamalarında en çok tercih edilen yalıtım malzemesi karo kauçuklardır. Hijyenik bir ürün olan ve suyla temizlenebilen, SBR olarak imal edilen rulo kauçuklar, 1 mm’den 10 mm’ye kadar kalınlığa sahiptir. Zemin ses yalıtımı konusunda oldukça başarılı olan kauçuklar, ayrıca darbe emici özelliği de barındırmaktadır.

Kauçuk Levha Zemin Parke Altı Uygulama Kauçuk Tabanlı Halı Zemin Uygulama

Çalışma alanlarında pürüzlü yüzeylerin bütününü kaplayarak gerçek bir izolasyon sağlayan zemin malzemesi olarak kullanılan kauçuklar, şap altı, zemin altı ve parke altı olarak uygulanmaktadır. İnşaat sektöründe ise kusursuz bir başarı sağlayan kauçuk mantar levhalar, zemin ses yalıtımı için çatılarda ve duvarlarda da tercih edilmektedir.

Zemin Ses Yalıtımı Uygulama Modeli Darbe Emici Kauçuk Levha Uygulaması

Zemin ses yalıtımında titreşim ve vibrasyonu kesen bir özelliği de barındıran kauçuk malzeme, ayrıca makine temellerinde emici özelliğe de sahiptir. Katkılı mantar levhalar, özel bileşenleri ve granül mantarların karıştırılması ile çeşitli kalınlıklar elde edilebilir. Parke altında da özenle uygulanan kauçuk levhalar, titreşimli seslerin yalıtımı için son derece idealdir. İki kauçuk levha arasında uygulanabilen bondex süngerler ise mükemmel bir performans sağlamaktadır.

Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri Zemin Ses Yalıtımı

Kullanım alanları ise oldukça geniştir. Jeneratör, kompresör gibi yüksek sesleri barındıran ortamlarda titreşimi de engellemek için, konutlarda, hastanelerde, okullarda ve zeminde darbenin kesilmesi istenen tüm ortamlarda seçilebilir. Şap altına ve direk zemin altına uygulanabilen zemin ses yalıtım malzemeleri, ses yalıtımı yapılan firmalarca tayin edilebilmektedir. Daha kaliteli hizmet alabilmek için bu firmalarla iletişime geçilerek, maksimum verim elde edilebilir.

Zemin Ses Yalıtım Malzemesi – Mantarlı Kauçuk Levha

Mantarlı Kauçuk Levha zemin ses izolasyonu ve zemin ses yalıtımında kullanılmaktadır. Parke altı ve Şap altında vibrasyon kesici, darbe emici olarak da bilinirler. Mantarlı Kauçuk Levha granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesiyle elde edilmen ses yalıtım malzemesidir.

Mantarlı Kauçuk Levha Zemin Ses Yalıtım Malzemesi

Kauçuk mantar levhalar ses izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla zeminlerde sap altı, parke altı olarak tercih edilmektedir. Ayrıca iş makinelerinde titreşim emici ve ses yalıtım malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Darbe emici özelliktedirler uygulaması oldukça basittir.

Mantarlı Kauçuk Levha Fiyatları Zemin Ses Yalıtım Uygulaması

Mantarlı Kauçuk Levha Kullanım Alanları

Mantarlı Kauçuk Levha Uygulaması Şap Altı Mantarlı Kauçuk Levha Uygulaması

Jeneratör, kompresör, hidrofor gibi iş makinelerinde vibrasyon emici olarak, konut, hastane, okul, ofis gibi binalarda duvar ve zeminde darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde kullanılmaktadır.

Yumurta Mantarlı Kauçuk Levha Mantarlı Kauçuk Levha Kalınlıkları

Sunum Odası Zemin Ses Yalıtımı

Sunum odası konuk ağırlayan mekanlar olduğunu için ses yalıtımının yanı sıra sunum odasındaki tüm konukların sesleri aynı seviye ve kalitede duyabilmeleri de önemli bir noktadır.

Sunum Odası Ses YalıtımıSes Yalıtımı

Sunum odasında zemin için ise akustik halı zemin mantar şilte veya kauçuk levha gibi malzemeler sunum odası ses yalıtımı için kullanılabilmektedir . Sunum odası gibi çok amaçlı odalarda akustik düzenleme ve ses yalıtımı önemlidir. Sunum odası ses yalıtımı ortamdaki verimliliği arttıracağı gibi yankı,eko ve gürültüyü kesecektir.
Akustik Ses YalıtımıTelekonferans Ses Yalıtımı

Sunum odası için ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamaları duvarlarda akustik sünger, kumaş panel, basotect sünger gibi ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Sunum Salonu Ses Yalıtımı

Sunum Odası Ses Yalıtımı Nasıl Olmalı

tavan ses yalitimi 1

Tavan Ses Yalıtımı

Akustik Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtım Malzemesi

Evlerimizde ve iş yerlerimizde yakınlarımızdaki dairelerden veya ofislerden, çocuklu ailelerden gelen seslerle hepimiz karşılaşmaktayız. Bazen bu sesler o kadar çok rahatsız edici olabiliyor ki, üst komşumuzun ayak seslerini bile duyabiliyoruz. Yaşadığımız mekanlarda tavan ses yalıtımı uygulaması yaptırarak bu sesleri ortadan kaldırabiliriz. Ses yalıtımı sayesinde sadece ses yalıtımı değil, titreşimler de ortadan kaldırılabilir.

Akustik Sünger Tavan Uygulaması Yumurta Sünger Tavan Ses Yalıtımı

Çevre kirliliğinin bir boyutu olarak nitelendirilen gürültü, gerekli önlemler ve uygulamalar neticesinde yok edilebilir. Sağlığımızın ve hayat kalitemizin artırılması için son derece önemli olan ses yalıtımı, yapılarımızda gerekli malzemelerin tercih edilmesiyle sağlanabilir. Etkili bir izolasyon yöntemi olan tavan uygulamaları, yoğun ve kalın bir malzeme ile yapılmaktadır.

Tavan Ses Yalıtımı Labirent Sünger Tavan Ses Yalıtımı

Temiz bir çevre, sağlıklı ve mutlu bireyler, gürültü denetimi ve ilgili çalışmalar, iş veriminin artırılması için tavan ses yalıtımı son derece önemli bir uygulamadır. Yaşam alanlarında genellikle tavanlardan gelen sesler kulaklarımızda tarif edilemez bir gürültüye neden olur. Kimi zaman bir ayak sesi, müzik sesi hatta kimi zaman konuşma sesi bile duyulabilir.

Düz Basotect Sünger Tavan Ses Yalıtımı Basotect Yumurta Sünger Tavan Ses Yalıtımı

Duvarların gerektiği gibi yapılmaması, bina ambiyansının sağlanamaması neticesinde huzurlu bir yaşam süremeyiz. Ancak tavan ses yalıtımı uygulamaları sayesinde optimum ses kalitesini sağlayabiliriz. Ayrıca tavan ses yalıtımı yaptırarak, estetik bir görünüm elde edebiliriz. Ortamdaki eko ve yankı problemlerinden yalıtım yaptırarak kurtulabilir, daha temiz ve sağlıklı bir hayat için ses yalıtımı firmalarından hizmet alabiliriz.

Şişli iTower Stüdyo Duvar ve Tavan Akustik Düzenleme ve Ses Yalıtım Uygulaması – Tekno Touch Sünger ve Basotect Melamin Sünger Kullanıldı.

Stüdyo odalarında ses yalıtımı veya akustik düzenleme uygulamaları yapılmadığında çevreden gelen seslere maruz kalınacaktır.

İtower binasında bulunan stüdyo odasında tekno touch sünger ve basotect melamin sünger kullanılarak çevreden gelebilecek sesler önlendi. Duvarda kullanılan yüzeyi ipeksi kadife kumaş ile kaplanmış tekno touch süngerler yankı ve eko yalıtımı sağlayarak stüdyodaki ses kalitesini arttırıp çevredn gelen seslerin önüne geçilmiştir.

Şişli iTower Stüdyo Ses Yalıtımı Şişli iTower Stüdyo Akustik Sünger Uygulaması

Tavanda kullanılan basotect melamin sünger düşük yoğunluğuna rağmen tavandan gelebilecek seslerin önüne geçerek ses yalıtımına katkı sağlamaktadır. Bu uygulamanın yapılabilmesi için ilk başta mekan içerisinde ses ölçümü yapmak ardından malzeme seçimi yapmak gerekmektedir. Her malzemenin kendine göre ses kesim ve yankı önleme potansiyeli bulunmaktadır.

Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı

Yapı malzemelerinin temel bileşenlerinden olan duvarlara iki şekilde yalıtım uygulaması yapılabilir. Duvar üstü yalım ve duvar altı yalıtım olmak üzere yapılan uygulamalarda genellikle süngerler tercih edilir. Çeşitli süngerler ile duvar ses yalıtımı sağlanabilirken, etkin sonuçlar alınmaktadır. Duvarların iç kısmında tercih edilen ses yalıtım malzemelerinden birisi olan bondex süngerler kısmi olarak ses yalıtımını sağlamaktadır.

Akustik Sünger Ses YalıtımıOrtak Komşu Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

Bina yapılırken döşenen bondex süngerler, tamamlanmış yapılarda da duvarlara uygulanabilir. Çeşitli yalıtım malzemelerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulan istenen özellikle yalıtım sağlayabilen, dekor ve estetik açısından da isteneni veren bondex süngerler sektörde büyük bir pazar payına sahiptir.

Ağır Bariyer Duvar Kaplama ortak duvar ses izolasyonu

Evlerde ve yaşadığımız ortamlarda kullanılan süngerler ayrıca sesin yüksek olduğu müzik stüdyoları, tiyatro salonları ve benzeri ortamlarda da kullanılabilir. Fakat yüksek ses ortamlarında duvarların yan kısmına uygulandıktan sonra, tavan yalıtımı için diğer süngerler tercih edilmelidir.

Duvar Ses İzolasyonu Akustik Duvar Ses Yalıtımı

Duvarların iç kısmına uygulanan ve akustiği sağlayan süngerler, dış kısımlara da uygulanabilir. Piramit, yumurta, melamin ve labirent gibi çeşitleri olan süngerler, genellikle aynı işlevi görmektedir. Alevli damlama yapmayan ve yanmaz özellikle olan bu süngerlerin kendinden yapışkanlı modelleri de mevcuttur. Bu modelleri satın alarak evinizde veya iş yerlerinizde kendiniz montajını sağlayabilirsiniz. Profesyonel bir ses ortamı sağlamak istiyorsanız, duvar ses yalıtımı hizmeti veren firmalarla iletişime geçerek uzman ekipler tarafından yalıtımın sağlanması gerekir.

Duvar Ses İzolasyonuDuvar Ses Yalıtım Uygulaması