Ortak Duvarlarda Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ortak duvarlarda ses yalıtımı sesin kaynağından yapıldığı takdirde daha olumlu sonuçlar alınır. Bina yapıları ses yalıtımına elverişsiz malzemeler ile üretildiği zaman inşaat bittikten sonra gerekli ses yalıtım malzemeleri ile kaplanarak izolasyon sağlanır. Eğer inşaat halinde olan bir bina söz konusu ise iki tuğla arasında malzemeyi kullanarak daha sonrasında ekstra bir işlem gerçekleştirmenize gerek kalmaz.

bina-ses-yalitimi-fiyatlari
bina-ses-yalitimi

Ortak duvarlarda kullanılan ses yalıtım malzemeleri nelerdir ?

Ölçülen ses desibeline göre malzeme seçimi yapılır. Genellikle ortak duvarlarda kullanılan malzeme süngerpan, bariyerli süngerpan ve epdm ses kesici ağır bariyerdir. Malzemenin yoğunluğunun ve kalınlığının fazla olması bununla birlikte uygulama esnasında malzeme arasında kalan boşluk ses kesim oranını arttırır. Süngerpan ve bariyerli süngerler 100x100cm ebatlarında üretilmektedir. Epdm ses bariyeri ise rulo halindedir. Ebatlar fazla geldiğinde kolaylıkla kesilebilir özelliktedir. Bu sayede sizde kolaylıkla uygulamalarını yapabilirsiniz.

ortak-duvar-ses-yalitimi
ortak-duvar-ses-izolasyonu

Ortak duvarlarda ses yalıtım  malzemesi nasıl uygulanır ?

Eğer bina inşaatı sırasında uygulama yapılması isteniyorsa iki tuğla arasında 150dns veya daha yüksek yoğunluk olacak şekilde 5cm kalınlığında bondex ses kesici süngerpan yapıştırılır. Daha sonrasında tuğla üzerinde istediğiniz ses kesim oranını arttırmak için farklı malzeme mesela bariyer uygulayabilirsiniz. Eğer onuda istemiyorsanız mimar ve mühendislerin çokça tercih ettiği bariyerli süngerpanı iki tuğla arasına uygulayınız. Bunun için yapıştırma işlemi tercih edilir. Onun haricinde eğer bina tamamlandı ancak ses yalıtımı gerçekleştirilmedi ise yüksek yoğunluk ve kalınlıktaki süngerpan üzerine çelik profil monte edilir. Ardından bu profillerin üzerine ses bandı yapıştırılır. Daha sonrasında son olarak çift tarafı alçıpanlı bariyer uygulanır. Eğer isterseniz alçıpan üzerine de dekoratif ve yankı engelleyici panel veya sünger uygulanabilir.

duvar-ses-izolasyonu
duvar-ses-yalitimi

Erzurum Ses Yalıtımı

Erzurum ses yalıtımı sorunlarına hizmet veren firma olarak bütün bir gün yaşadığınız stresin yanında duymak istemediğiniz seslerin sizleri rahatsız ettiği ve sizleri olumsuz etkilediğinin bilincindeyiz. Bu yüzden sizlere Erzurum ses yalıtımı firması olarak yüksek oranda garanti ile ses yalıtım uygulamaları sunmakta ve ses yalıtım malzemesi temini sağlamaktayız. Her sorunun ayrı çözümler gerektiği düşüncemiz ile sorunların kaynaklarına eğilir ve tanımlamasını yaparız. Sorunlarınızı etkin bir biçimde belirlendikten sonra malzeme seçimimizi gerçekleştiriyor ve ses yalıtım uygulamalarımıza başlıyoruz.

Erzurum Akustik Ses İzolasyonu Yalıtımı Fiyatları

SES YALITIMI NEDİR?
Ses yalıtımı bir ortamda oluşan seslerin başka bir ortama ulaşılmasına engel olmaktır.Gürültünün kişiler üzerin ki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacı ile yapılmaktadır. Günümüzde “ modern yaşam ” kavramının hayatımızın tümünü etkilediği için akustik ses yalıtımı artık zorunlu bir hale gelmiştir.Bulunduğunuz yerde ses yalıtımı yaptırarak gürültü kirliliğinin sizler ve sevdikleriniz üzerinde oluşturmuş olduğu zararlı etkilerden kurtulabilirsiniz.

Erzurum Akustik Ses İzolasyon Yalıtım Malzemeleri Fiyatları

SES YALITIM MALZEMELERİMİZ
Erzurum ses yalıtım firmamız olarak ses yalıtımı uygulamalarımızda kullandığımız malzemelerimizden bir kaçı şöyledir; bariyerli yanmaz akustik sünger, renkli akustik pan, bariyerli süngerpan, epdm ses bariyeri, ses izolasyon yalıtım bandı, akustik ahşap pan, şap altı kauçuk levha pvc tabanlı akustik halı gibi ürünlerdir.

Erzurum Ses Yalıtımı Akustik Sünger Fiyatları

Erzurum Akustik Akustik Ses Yalıtımı Fiyatları

Erzurum ses yalıtımı hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

Aşkale Aziziye Çat Hınıs Horasan İspir Karaçoban Karayazı Köprüköy Narman Oltu Olur Palandöken Pasinler Pazaryolu Şenkaya Tekman Tortum Uzundere Yakutiye

Aydın Ses Yalıtımı

Aydın ses yalıtımı firması olarak sorunlarınıza kalıcı ve profesyonel çözümler üretmek için uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda sesin kaynağına uygun ses yalıtım uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Tavandan , alt kat zeminden veya yan daireden gelen sesleri engellemek, stüdyo, müzik, ses kayıt odası, reji tv odası gibi akustik ortamlardaki seslerin yankının yutumunu sağlamak için garanti vererek çalışmalar yürütmekteyiz.

Aydın Ses Yalıtımı

Dilerseniz yine ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere akustik ses emici kumaş,akustik kaplama,bariyerli sünger,yanmaz ve yanıcı özelliğe sahip sünger, süngerpan, titreşim engelleyici levha ve şilte, akustik piramit sünger, yumurta sünger gibi bir çok ses yalıtım malzemesi temin edebiliriz.

Aydın Ses Yalıtımı Malzemeleri Fiyatları

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

İlk olarak istekleriniz doğrultusunda profesyonel ekibimiz sorunu belirler ve soruna uygun malzeme seçimi yapılır. Yüksek oranda duvar ve katlar arasında yayılan sesleri engellemek için kullandığımız ses izolasyon malzememiz süngerpandır. Ancak her ortamda süngerpan kullanmak doğru olmayabilir.

Aydın Ses Yalıtımı Akustik Kaplama Panel Fiyatları

Aydın ses yalıtım firması olarak farklı özelliklere sahip ve çeşitli ürünler bulunmaktadır. Ses izolasyon malzemelerimiz ses yalıtım bandı, akustik karo halı, akustik ses geçirmez kabin ,tavan askı takozu ,mantarlı kauçuk levha, evapan, gibi ürünlerdir.

Yaşadığınız her sorunun çözümü farklı özellikler gösterdiğinden dolayı ürün çeşitlerini incelemek ve bizlere ulaşmak için size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Alternatif olarak info@teknofoam.com.tr adresinden bizlere mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Aydın Ses Yalıtımı Akustik Sünger Fiyatları

Aydın ses yalıtımı hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

Bozdoğan – BuharkentÇineDidimEfelerGermencikİncirliovaKaracasuKarpuzluKoçarlıKöşkKuşadasıKuyucakNazilliSökeSultanhisarYenipazar

İstanbul Ses Yalıtımı

İstanbul ses yalıtımı firması olarak sorunlarınızı etkin bir şekilde saptayıp sizlere kaliteli ürünlerimiz ve profesyonel ekibimiz ile destek vermekteyiz.Emin ve kararlı adımlar ile ilerlemekte olduğumuz bu sektörde siz değerli müşterilerimize ses yalıtımı, inşaat akustiği,hacim akustiği gibi alanlarda yapmış olduğumuz uygulamalar ile %90 a varan oranda garanti sağlıyoruz. Restaurant, cafe,disko,bar ,çağrı merkezi gibi bir çok alanda en uygun fiyatlar ile sizlere ses yalıtımı sağlıyoruz.

İstanbul Ses Yalıtımı Malzemeleri Süngerleri Fiyatları
İstanbul ses yalıtım olarak akustik sünger,akustik panel,ses yalıtım süngeri,duvar tavan ve zeminde ses kesici süngerpan ,kauçuk pvc tabanlı akustik halı ,ses yalıtım izolasyon bandı gibi ürünlerimiz bulunmaktadır. Kullandığımız yanmaz ve yanıcı özellikte ürün çeşitlerimiz mevcut olup tamamı TSE onaylı dır.
İstanbul Ses Yalıtımı Akustik Sünger Fiyatları

İstanbul Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?
İstanbul ses yalıtımı duvar,tavan ve zeminlere yapılmaktadır.Problemlerin çözümü değişiklik gösterdiği için her ses frekansına ayrı uygulama yapılmakta ve sorun giderilmektedir.Sizde sorunlarınıza kalıcı çözümler üretmek istiyorsanız size en yakın firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Ses İzolasyonu

İstanbul Ses Yalıtım Süngeri
Ses yalıtımını sağlamak için kullanmış olduğumuz ses yalıtım ve izolasyon süngeri yüksek yoğunluğa sahip bir malzemelerdir. Süngerpan akustik bir malzeme olmadığından üstünün kapatılması gerekir.Bu işlemi alçıpan veya akustik ses malzemeleri ile yapabilirsiniz.

İstanbul Ses Yalıtımı

İstanbul akustik ses firması ses yalıtımını sağladığı gibi bulunduğunuz mekanlara da zerafet katmaya devam etmedir. Ortamınıza zerafet katmak için kullandığımız ürünlerin bazıları ; 3 boyutlu duvar paneli, baffle, masa seperatörü, akustik paravan, acrux ledli panel kumaş kaplamadır.
Kullanmış olduğumuz ses yalıtım süngerleri ile ses sorunlarınızı sonlandırmaktayız. İstanbul ses yalıtım firmamız ve kullandığımız ürünler değişiklik gösterdiği için web sitemizi ziyaret ederek ürün fiyatları bölümünden istediğiniz malzemenin fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İstanbul Akustik Kaplama

İstanbul Avrupa Yakasında ses yalıtımı hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

ArnavutköyAvcılarBağcılarBahçelievlerBakırköyBaşakşehirBayrampaşaBeşiktaşBeylikdüzüBeyoğluBüyükçekmeceÇatalcaEyüpsultanEsenlerEsenyurtFatihGaziosmanpaşaGüngörenKâğıthaneKüçükçekmeceSarıyerSilivriSultangaziŞişliZeytinburnu

İstanbul Anadolu Yakasında ses yalıtımı hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

AdalarAtaşehirBeykozÇekmeköyKartalKadıköyMaltepePendikSancaktepeSultanbeyliŞileTuzlaÜmraniyeÜsküdar

ev sinema salonu ses yalitimi 6

Ev Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonunu evinize taşımak ve bu keyfi sürerken çevreye rahatsızlık vermemek amacıyla evinizde sinema salonu ses yalıtımı yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Aksa akustik olarak evinizde detaylı bir ses yalıtımı istiyor ve mekanın akustiğini düzenlemek istiyorsanız kaliteli ses yalıtım malzemeleri kullanıyoruz.

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Akustik panel ve ses yalıtım süngeri kullanarak mekan içerisinde akustik yalıtım ve ses yalıtımı uygulamaktayız. Panelleri duvarda ve tavanda kullanarak mekan içerisindeki akustik düzenlenmiş olur. Ses yalıtım süngerlerinden akustik olanlarından tercih ederseniz ses yalıtımı,akustik yalıtım sağlarken ortama uygun tasarımlar oluşturulur. Böylece sinema ses sisteminden çıkan yoğun sesi önlemiş oluruz.

Ev Sinema Salonu Akustik Ses Yalıtımı Akustik Ses Yalıtımı

Ev Sinema Salonu Ses Yalıtım Uygulamaları

Duvarses

Uygulamalar

Ses Yalıtım Uygulamaları; Müzik Odası, Ses Kayıt Odası, Reji Odası, Konferans Salonu, Stüdyo Odası, Tiyatro Salonu, Bateri Odası, Gitar Odası, Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı, Mr Odası Ses Yalıtımı gibi akustik düzenleme gereken bir çok alanda eko, yankı ve uğultu problemlerine karşı çözüm sunulmaktadır.

Piramit sünger uygulamasıYumurta sünger uygulaması
Ayrıca ; Yoğun ses temposunun olduğu alanlarda ise Jeneratör Odası, Hidrofor Odası, Asansör Dairesi, Ara İçi Ses Yalıtımı, Motor Kabini Ses Yalıtımı, Chiller Gurubu Ses Yalıtımı, Kompresör Odası Ses Yalıtımı ve Tekne Motor Kabini gibi mekanik ve makine odalarında ses geçişinin engellenmesi sağlanmaktadır.

Vicoustic flexi sünger uygulamasıLabirent sünger uygulaması

Masa seperatörüAkustik Halı uygulaması

Zemin mantar şilteZemin kauçuk levha uygulaması