herakit

Heraklith Panel

Yalıtım levhaları arasında kullanılmakta olan heraklite malzemesi, kavak ağacından imal edilmekte olan ahşap yünleriyle çimentonun karıştırılmakta ve kalıplara dökülerek preslenmektedirler. Yüksek oranda ses yalıtımı sağlayan heraklite malzemesi, çimento odun talaşı, taş yünü ya da polistren köpük ile birleştirilerek yalıtımda istenilen verim alınmaktadır.

Heraklite Panel Heraklit Levha

Heraktit levhalar yanmaya dayanıklı olduğundan inşaat sektöründe tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. Nem ve rutubet oluşumunu engellemektedirler. Uygulamasının yapıldığı mekanlarda ses yalıtımı yaparak gürültünün engellenmesini sağlamaktadır. Heraklite ahşap yünü malzemesi kullanılarak yapılan ses yalıtımı hastane, okul, müzik salonları, endüstri binaları, sinema salonları, modern çiftlikler, turistik tesislerin duvar, tavan ve zeminlerine uygulanmaktadır.

Heraklite Levha Uygulaması Ses Yalıtım Malzemesi

Heraklite ahşap yünü yalıtım levhası asma tavanların tamamına uygulanırken, tavana ya da duvara çakılma ya da vidalanma yoluyla da uygulanabilmektedir. Darbeye karşı oldukça dayanıklı olan ürün estetik görünümü ve akustik bir ortam yaratmak istenildiğinde tercih edilen yalıtım malzemesidir. Ağaç liflerinin ve çimentonun kullanılması sayesinde oluşturulan levha için belirli bir kullanım zamanı verilmemekte, uzun süre dayanarak rahatlıkla kullanabilmenizi sağlamaktadır.

Ses İzolasyon Malzemesi Akustik Panel

Ses izolasyonunun yanı sıra heraklite ahşap yünü yalıtım malzemesi ısı izolasyonu da sağlamaktadır. Ses ya da ısı izolasyonu olarak kullanılabilecek olan heraklite ahşap yünü, uygulaması yapılan binaların uzun süre korunmasını sağlamaktadır. Koruyucu malzemelerden üretiliyor olması darbelerden etkilenmemesini sağlamaktadır. Yangına karşı yüksek bir direnç göstermesi sayesinde alevlerin kısa sürede tüm binayı sarmasını engellemektedir.

Akustik Heraklite Panel Tavan Ses Yalıtımı