akustik karo hali1

Akustik Karo Halı

Yer döşemesi olarak kullanılan ses yalıtım malzemesi, renk ve desen çeşidinin fazla olması sayesinde kullanımı yapılacak olan mekanda estetik bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Ticari mekanlarda kullanımı yaygın olan pvc tavanlı akustik halı, ISO 9002 ile 14001 sertifikalarına sahip olmaktadır. Yüksek yalıtım olanağı sunan malzeme statik enerji dayanımı bakımından da yüksektir.

Devamını Oku

akustik soundtex kece kumas 1

Soundtex Akustik Kumaş | Akustik Keçe

Soundtex akustik kumaş, ahşap panellerin delikli olan arka yüzüne ses yutma miktarını bir miktar arttırmayı sağlayan kompozit malzemeden üretilmiş ses yalıtım malzemedir.

Bu malzemenin bir yüzü özel tutkallı olup ısı tatbikatı ve az bir basınçla yapışır.

Akustik Keçe Kumaş Soundtex Keçe

Soundtex Türkiye temsilcisi olan firmamız, Soundtex akustik kumaş, keçe kumaşlar , ahşap perfore delikli derzli ( fugalı ) tavan duvar panellerin arka yüzeylerine preste ısıtılarak monte edilen kendinden yapışkanlı ses yalıtımı ve akustiği sağlayan ithal kumaşlardandır. Mükemmel ses yutum değerlerine sahiptir. Akustik panel yapımında kullanılan profesyonel akustik kaplama malzemesidir. Soundtex keçe kumaşları avrupadan ( Danimarka , Almanya ve Fransa’dan ) ithal eden firmamız, dünyanın her ülkesine bu ürünleri ihraç etmektedir. Soundtex ürün satışımız, toptan ( palet / konteyner ) bazında ve perakende adet / rulo olarak gerçekleşmektedir.

akustik cam pencere1

Akustik Cam & Pencere

Akustik Cam & Pencereler ortama dışarıdan gelen sesi engellemek amacıyla kullanılan ses yalıtım malzemesidir. Akustik penceler stüdyo, müzik odası, ses kayıt odası gibi yerlerde önemli bir görev üstlenmektedirler.

Akustik Yalıtımlı Pencere

Kayıt odasına dışarıdan ses girer ise müziğin kalitesi iyi olmayacağından dolayı bunu engellemek ve daha sağlıklı bir ortam için akustik cam & pencereler kullanılmaktadır.

Ses Yalıtımı Sağlayan Cam Akustik Cam

Ses Yalıtım Malzemesi Ses Yalıtımlı Cam

 

agir epdm bariyer

Epdm Ağır Ses Yalıtım Bariyeri

Zemin, tavan ve duvarlardan gelen ses geçişlerini engelleyerek gürültünün bina içerisine girişine izin vermeyen epdm ses bariyeri titreşim, darbe ya da yapı kaynaklı olan gürültülerin izolasyonunu yapmaktadır.

Ağır ses kesici bariyerAğır epdm bariyeri
İnşaat sektöründe kullanımı yaygın olan ses bariyeri duvar ve zeminlerin ses yalıtımında kullanılmaktadır. Epdm ses bariyeri tek başına kullanılmamaktadır. İki adet ses yalıtım süngeri yardımı ile bu süngerlerin arasına eklenen ses bariyeri makine odaları, müzik odaları ve jeneratör odaları gibi sesin yüksek olduğu yerlere döşenmekte ve gürültünün bina içerisine girişi engellenmektedir.

ses kesici kurşun bariyer

ağır ses kesici bariyer

Yalıtımda etkili olan süngerlerle beraber kullanımı yapıldığında Epdm ses bariyeri oldukça yüksek performansta ses izolasyonu yapılmasını sağlamaktadır. Kalınlığı ve yoğunluğuna göre çeşitlilik gösteren malzemenin kişinin tercihine göre binalara döşenmesi sağlanmaktadır. Epdm ses bariyeri kullanılarak yapılan ses yalıtımı yüksek oranda verim almanızı sağlayacaktır.

Ağır kurşun bariyer

Epdm ağır ses bariyeri

Güçlü bir ses izolasyon malzemesi olması nedeniyle akustik süngerler ya da süngerpan malzemesinin yeterli olmadığı yerlerde kullanılarak, yüksek oranda ses yalıtımı yapılmasını sağlamaktadır.

Zeminde oluşan titreşim ya da darbeler nedeniyle meydana gelen gürültüler Epdm ses bariyeri malzemesi sayesinde engellenebilmektedir. Yüksek seslerin izole edilmesinde etkili bir malzeme olması nedeniyle otomotiv sektöründe de kullanımı artmış durumdadır

Epdm ses bariyeri özellik olarak yüksek akustik performans sağlamakta, darbeye karşı dayanıklı olmaktadır. Plaka ya da şerit şeklinde asılma yöntemiyle de kullanılabilen Epdm ses bariyeri istenilen kalınlık ya da boyutlarda üretilebilmektedir.