Tekno Foam İletişim

Radyo Odası Ses Yalıtımı

Radyo Odası Ses Yalıtımı

Binlerce dinleyiciye hizmet veren radyo yayınlarının kaliteli olabilmesi için yayın yapılan odasının ses yalıtımı profesyonelce sağlanmalıdır. Tavan, duvar ve zemin bileşenlerinin dış ortamlara ses iletmemesi için gerekli şekilde yalıtılması uygun malzemeler kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Radyo odalarında ses yalıtımının sağlanması ve arkada kalan konuşma seslerinin dinleyicilere aktarılmaması için mekan içerisindeki seslerin optimum derecede emilmesi gerekir.

Radyo Odası Akustik Sünger Uygulaması Radyo Odası Akustik Panel Uygulaması

Bu sorunların çözümüne ilişkin akustik paneller ve akustik süngerler tercih edilebilir. Ayrıca ses proseslerinin doğru bir şekilde ayarlanması da ses yalıtımı için önemli bir etmendir.

Radyo Odası Ses Yalıtım Uygulaması Ses Yalıtım Uygulaması

Radyo odası ses yalıtımı hizmeti veren profesyonel firma olarak, odalardaki ses kayıt cihazlarını, varsa monitörleri ve diğer ekipmanları inceleyerek akustik düzenin sağlanması için farklı uygulamalar yapabilmekteyiz.

Radyo Odası Ses Yalıtımı Akustik Ses Yalıtım Uygulaması

Endüstriyel tesislerden olan radyo odaları, gürültü yönetmeliği kapsamındaki projelerde dünya standartlarına uygun olan bölümler inşa edilmelidir. Bu kapsamda radyo odalarının ses kaliteleri yalnızca yalıtım malzemeleri kullanılarak sağlanmalıdır. Yanmaz akustik süngerler, çift taraflı olarak uygulanabilir ve süngerlerin arasına ses izolasyonu sağlayan diğer yalıtım malzemeleri uygulanabilir.

Ses Yalıtımı Radyo Odası Ses Yalıtım Uygulamaları

Çok daha profesyonel bir yalıtım istenirse, bilgisayar destekli akustik simülasyon programlarına tabi tutularak, gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra ses yalıtım malzemelerinin kalınlıkları tayin edilir ve radyo odası ses yalıtımı sağlanmış olur. Ayrıca ses yalıtımı konusunda önerilen tüm uygulamalarda hacim içerisindeki gürültünün azaltılarak bireylerin ve çalışan elemanların psikolojik olarak rahat edebileceği ortamların sağlanması hedeflenmelidir.

Benzer Makaleler

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odaların akustik ortamın oluşturulması gereken mekanlar arasında yer almaktadır. Müzikle ilgilenen kişilerin müzik odası ses yalıtımı yapması oldukça ciddi

Gitar Odası Ses Yalıtımı

Gitar Odası Gürültü Ses İzolasyonu gitar odalarında  akustik malzeme ile konsantrasyonun bozulmaması için dış sesler ve diğer enstrüman seslerinin etkileri

Stüdyo Akustik Ses Yalıtımı

Ses yalıtımına ihtiyaç duyulan yerlerden biri de stüdyo odalarıdır. Stüdyo odalarına ses yalıtımı yapılmadığı taktirde dışarıdan içeriye ses girişleri oluşacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yok! İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Yorum Yapınız

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*