radyo odasi ses yalitimi 12

Radyo Odası Ses Yalıtımı

Binlerce dinleyiciye hizmet veren radyo yayınlarının kaliteli olabilmesi için yayın yapılan odasının ses yalıtımı profesyonelce sağlanmalıdır. Tavan, duvar ve zemin bileşenlerinin dış ortamlara ses iletmemesi için gerekli şekilde yalıtılması uygun malzemeler kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Radyo odalarında ses yalıtımının sağlanması ve arkada kalan konuşma seslerinin dinleyicilere aktarılmaması için mekan içerisindeki seslerin optimum derecede emilmesi gerekir.

Radyo Odası Akustik Sünger Uygulaması Radyo Odası Akustik Panel Uygulaması

Bu sorunların çözümüne ilişkin akustik paneller ve akustik süngerler tercih edilebilir. Ayrıca ses proseslerinin doğru bir şekilde ayarlanması da ses yalıtımı için önemli bir etmendir.

Radyo Odası Ses Yalıtım Uygulaması Ses Yalıtım Uygulaması

Radyo odası ses yalıtımı hizmeti veren profesyonel firma olarak, odalardaki ses kayıt cihazlarını, varsa monitörleri ve diğer ekipmanları inceleyerek akustik düzenin sağlanması için farklı uygulamalar yapabilmekteyiz.

Radyo Odası Ses Yalıtımı Akustik Ses Yalıtım Uygulaması

Endüstriyel tesislerden olan radyo odaları, gürültü yönetmeliği kapsamındaki projelerde dünya standartlarına uygun olan bölümler inşa edilmelidir. Bu kapsamda radyo odalarının ses kaliteleri yalnızca yalıtım malzemeleri kullanılarak sağlanmalıdır. Yanmaz akustik süngerler, çift taraflı olarak uygulanabilir ve süngerlerin arasına ses izolasyonu sağlayan diğer yalıtım malzemeleri uygulanabilir.

Ses Yalıtımı Radyo Odası Ses Yalıtım Uygulamaları

Çok daha profesyonel bir yalıtım istenirse, bilgisayar destekli akustik simülasyon programlarına tabi tutularak, gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra ses yalıtım malzemelerinin kalınlıkları tayin edilir ve radyo odası ses yalıtımı sağlanmış olur. Ayrıca ses yalıtımı konusunda önerilen tüm uygulamalarda hacim içerisindeki gürültünün azaltılarak bireylerin ve çalışan elemanların psikolojik olarak rahat edebileceği ortamların sağlanması hedeflenmelidir.