REBONDED BONDEKS SUNGERPAN

Rebonded Bondex Sünger

Yüksek ses desibeline sahip her alanda kullanılabilecek malzemedir.Darbe emici ve ses izolatörü olarak tercih edilen rebonded bondex sünger, sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline getirildikten sonra presleme yöntemi ile üretilmektedir. Birinci sınıf yalıtım malzemesi olarak nitelendirilen rebonded bondex süngerpan, atık kumaş, kırpıntı ve sünger ürünlerinden imal edilmektedir.

Rebonded Bondex Sünger Süngerpan

Standart süngerlerin çok ufak parçalar haline getirilmesi ve ardından ağır tonajlı pres makineleri ile tekrar birleştirilmesiyle üretilmektedir. Bu sayede ses yalıtım mükemmel derece başarılı olur. Sesin çok daha fazla olduğu ortamlarda bondex süngerler ile birlikte uygulandığında ağır bariyer olarak etki yapar.

Bondeks Sünger Ses Kesici Sünger

Bu da son derece etkin bir yalıtım sağlamasına yardımcı olur. Akustik sünger ile birlikte de uygulanabilir ancak çok nadir bir bileşim olur. Ses akustiğinin ortam içerisindeki ses giriş ve çıkışlarının önlenmesin açısından büyük bir öneme sahip olan rebonded bondex sünger, yapılması planlanan ses izolasyonu uygulamalarında yetersiz kalıyorsa, iki bondex sünger arasına uygulanabilir.

Duvar Ses Yalıtımı Zemin Ses Yalıtımı

Bu sayede daha güçlü bir ses izolasyon değerleri elde edilir.Ayrıca süngerler arasına pvc kurşun bariyer eklenerek de, motor kabinleri, tekneler, makine daireleri gibi yüksek ses ihtiva eden ortamlarda da kullanılabilir.

Tavan Ses Yalıtımı Rebonded Bondex Sünger Uygulaması

Kauçuk ham maddeli bir izolasyon malzemesi olan ses yalıtım bariyerleri, bondex sünger ve akustik süngerler ile birlikte uygulandığında kullanılan malzemenin kalınlığına bağlı olarak %100’e yakın yalıtım değerleri sunar. Yoğunluğunun yüksek olması, diğer akustik süngerlere oranla daha başarılı olmasını sağlar.