Reji Odası Akustik Ses Yalıtım Uygulama

Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji odalarında akustik ses düzenleme eko ve yankı engelleme uygulamalarıyla birlikte ses izolasyonu hizmeti vermekteyiz.Bazı büyük stüdyolarda ışık reji ve kamera kontrol, hatta resim kayıt da bu odada bulunabilir.Reji odasında stüdyoda bulunan kameralar için birer monitör bulunur.

Devamını Oku

tekno touch foam

Tekno Foam Özel Ürünler

ALTIGEN TEKNO TOUCH SÜNGERLER 

Farklı renklere sahip altıgen tekno touch süngerler ile tavan ve duvarlarınızda uygulama yaparak akustik ortam oluşturabilirsiniz. İç içe veya tek tek kullanarak istediğiniz tasarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Altıgen Tekno Touch Sünger

Altıgen Tekno Touch Sünger Kullanımı

KADİFE KAPLI TEKNO TOUCH SÜNGER

Birçok renk seçeneği ve modeliyle akustik ses yalıtım uygulamalarının vazgeçilmezi kadife kaplı tekno touch süngerlerdir.

Tekno Touch Sünger

hakkimizda 1

Firma Hakkındaki Bilgiler

BİZ KİMİZ ?

2014 yılından bu yana sürekli artan bilgi ve deneyimimizle geliştirdiğimiz katma değerli çözüm anlayışımız ve müşterilerimizin bizlere olan güveni, firmamızı Ses Yalıtımı alanında lider konuma taşımıştır. 15 yıllık süre içerisinde bulunduğumuz bu noktaya varmak Aksa Acoustic ekibi için uzun, yorucu ve bir o kadar da zevkli geçti. Bu başarının bir çok ses yalıtım firmasının içerisinde nasıl elde edildiğini kısaca özetlemek istedik.

Kurulduğumuz tarihten bu yana başarının bilgiden ve bu bilgiyi doğru kullanarak sadece ürün satmak yerine değerli çözümler oluşturmaktan geçtiğini biliyorduk. Bunu gerçekleştirebilmek adına her şeyi satan ama hiçbir konuda gerçek anlamda uzmanlaşmayan bir firma olmamak bizim için doğru yol oldu. Bu sebeple Akustik Mimarlık kaliteli derin çözümler üretebilmek için sadece ve sadece Ses Yalıtım alanına odaklandı.

Akustik Mimarlık çözümün projelendirilmesinden, çözüm içerisinde kullanılan ürünlerin Teknik Desteği ve Eğitimine ve ayrıca kurumun çözüm ile ilgili gelecek danışmanlık ihtiyaçlarına kadar ihtiyaç duyulan tüm profesyonel hizmetleri kendi kadrosu ile gerçekleşmektedir. Böylece kurumlar uygulanan çözümün yaşam döngüsü içerisinde farklı firmalarla muhatap kalmamakta ve karşıların da tüm entegrasyondan sorumlu tek bir muhatap bulmaktadırlar.

Bizi Diğer Ses Yalıtım Firmalarından Ayıran En Temel Özellikler

15 Yıllık Tecrübe
“Önce müşteri memnuniyeti” ilkesi ile güvenilir yaklaşım.
Başarımızın tescili olarak dünya çapında kazanılan ödüller.
Kurulduğu günden itibaren sadece Ses Yalıtımı üzerine odaklanmış tek Ses Yalıtım Firması.
Güçlü referansların kattığı rakipsiz bilgi birikimi.
Alanında uzmanlığı kanıtlanmış öncü üreticilerden oluşan çözümler.
Sunulan her çözümde hizmet veren, en üst seviye eğitimli ve sertifikalı sistem mühendisleri.
Üreticiler ile uzun süreli iş birliğini, doğru zamanlama ve maliyet avantajı ile sunan tecrübe.
Bugünkü ihtiyaçlarınıza cevap ararken, geleceğinizi de düşünen ve yön veren bakış açısı.
Teknolojiyi önceden takip eden, sektöre yön veren yenilikçi bakış.
Bu yenilikçi bakış açısı ile hep ilklere imza atan firma olma özelliği.

Ses Yalıtım Uygulamalarında Kullandığımız Malzeme Sertifikaları

SertifikaSertifikaSertifika Recticel ve BASF son derece kaliteli malzeme üretimi yaparak yapılan uygulamalarda kullanılan malzemelerin verimli olmasını sağlamaktadır. Ürün sertifikaları için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

ses izolasyon malzemeleri 1

Ses İzolasyon Malzemeleri

İnsan yaşamında etkileri nedeniyle olumsuz sonuçlar oluşturan gürültü, rahatsız edici özelliğiyle stres içerisinde olmaya ve sıkıntı yaşamaya neden olmaktadır. Bu sıkıntıları geride bırakmak ve gürültüden izole edilmiş bir ortamda yaşayabilmek için ses izolasyonu yapılmaktadır.

Bariyerli Ses İzolasyon Süngerleri

 Ses izolasyonu sayesinde okul, hastane, ev, iş yeri, ofis, çağrı merkezi, stüdyo odaları, sinema salonları gibi mekanlar gürültüden uzak tutulabilmektedir. Ses izolasyonu uygulanırken tercih edilen malzemeler çeşitlilik göstermektedir. Ses izolasyon malzemeleri arasında cam yünü, taş yünü, polietilen, kauçuk köpüğü, ahşap yünü, poliüretan ve melamin köpüğü yer almaktadır.

Ağır Epdm Bariyer

Ses izolasyonu malzemeleri arasında bulunan bazı sünger çeşitleri yanmaz özelliktedir. Açık gözeneklere sahip olan ses izolasyon süngerleri, ses yutumunu üst seviyede sağlamaktadır. Akustik kumaş kaplı paneller akustik bir ortam yaratılmak ve ses seviyesinin kalitesi arttırılmak istenildiğinde kullanılmaktadır.

Rebonded Bondeks Süngerpan

Dış ortamdan gelebilecek darbelere karşı dayanıklı olan paneller, farklı renklere de sahiptir. Akustik kumaş kaplı panellerin kullanım alanları stüdyo odaları, müzik odaları, toplantı odası, konferans salonu gibi mekanlar olmaktadır.Zemin Ses İzolasyon Malzemeleri

 Ses izolasyonu malzemeleri arasında bulunan melamin köpük yüksek derecede ses emme kapasitesine sahiptir. Yangın olması durumundaysa yanmaz özelliği sayesinde alevlerin artışını geciktirecektir.

Ses İzolasyon Malzemeleri

İnşaat, sanayi, otomotiv, ulaşım gibi mekanlarda tercih edilen melamin köpük malzemesinin uygulaması da oldukça kısa sürmektedir. Şiddetli gürültüye maruz kalan yerlerde ise en çok tercih edilen malzeme bariyerli süngerpandır. Bariyerler iki adet süngerpan arasına yerleştirilmektedir. Böylece ses yoğunluğunun en üst seviyede azalması sağlanacaktır.

Ses İzolasyonu

Akustik İzolasyon

İnşası planlanan yapının kullanım amacına göre akustik izolasyon ihtiyacı doğabilmektedir. Yapının tümünde bu gereksinime ihtiyaç duyulabileceği gibi sadece projede belirlenmiş mahallerin izole edilmesi yeterli bulunabilmektedir. Çevrenizde sıklıkla sinema veya konser salonlarında gördüğünüz bu uygulamalar, mevcut yapı malzemelerinin bu ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalması nedeniyle mahallin kullanım amacını sağlaması için özel malzemeler kullanılmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Akustik İzolasyon Nedir ?

Yaşamakta olduğunuz konutları ve zamanınızı geçirdiğiniz binaları istenmeyen seslerden izole ederek gürültüyü en aza indirmeniz ses izolasyonu ile mümkün olmaktadır. Konser salonu, sinema ve stüdyolar gibi mekanlarında da ses izolasyonu yaptırarak istenilen kullanım koşullarını oluşturabilirsiniz. Ses izolasyonu yapılırken mekanların jeneratör, kalorifer, hidrofor gibi alanlarının yalıtılması sayesinde gürültünün olumsuz etkilerinden korunmanız sağlanmaktadır.

Devamını Oku

ses yalitimi izolasyonu

Ses Yalıtımı

Yaşamış olduğumuz konutlarda, binalarda, okullarda, iş yerlerinde, sanayi sitelerinde ve aklınıza gelebilecek her türlü mekanda istenmeyen seslerden çevreyi yalıtarak, gürültünün vermiş olduğu zararlı etkileri en aza indirmek; sinemaları, kayıt stüdyolarını, konser salonlarını ve bunun gibi alanları yalıtarak daha kaliteli bir yaşam ortamı sunmak; hidrofor, jeneratör, kalorifer, su tesisatları vb. gürültülü mahalleleri yalıtarak çevreye yayılan gürültüyü azaltmak için yapılan uygulamalara genel anlamda ‘’ses yalıtımı’’ adı verilir.

RESME TIKLAYIP KONU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

İki Duvar Arası Ses Yalıtımı
İki Duvar Arası Ses Yalıtımı
Zemin Ses Yalıtımı
Zemin Ses Yalıtımı
Tavan Ses Yalıtımı
Tavan Ses Yalıtımı
Akustik Ses Yalıtımı
Akustik Ses Yalıtımı

Akustik ses yalıtım süngeriSes emici sünger

Hava kirliliği her ne kadar insanlar için olumsuz etkiler doğruyorsa, ses yalıtımı da insan üzerinde olumsuz etkiler doğurmaktadır. Gürültü kirliliği diye adlandırılan her türlü sesin, düzensiz yapılı veya farklı frekanslı bileşenlere sahip ses topluluklarının tümü ses kirliliğidir. Özetlemek gerekirse insan kulağına hoş gelmeyen rahatsız edici seslerin, yani gürültünün en önemli etkeni kentleşmedir. Kentleşmenin doğal bir sonucu olarak karşımıza çıkan gürültü kirliliği ancak ses yalıtımı ile giderilebilir.

yumurta sünger uygulaması Ses yalıtım süngeri

Gürültü tek başına ele alındığında genellikle kentleşmenin plansız olduğu bölgelerde görülmektedir. İnsan sağlığını tehdit eden bir etken olan gürültü, yaşam kalitesini azaltmaktadır. İnsanların yaşadığı alanlara yakın olan yapılarda, rahatsız edici sesler (havaalanından gelen aşırı gürültü, fabrikalardan ve sanayi sitelerinden gelen gürültü, toplu taşıma araçlarından gelen sesler, trafik sesleri, komşulardan gelen sesler) farklı dozlarda gürültü olarak nitelendirilir ve oldukça rahatsız edici bir durumdur.

Gürültüden ve rahatsız edici her türlü sesten, yaşadığımız ortamı arındırmak mümkündür. Bunun yanı sıra bazı alanlarda da düşük ses seviyesi aranmaktadır.

Yüzer tavan paneliPiramit sünger uygulaması

Bunlara örnek olarak radyo yayını yapan stüdyolar, müzik stüdyoları, sinema salonları, hastaneler, huzur evleri ve aklınıza gelebilecek diğer alanlarda ses yalıtımı işleminin uygulanması gerekmektedir. Dışarıdan gelen sesleri en aza indirmek ve yaşam kalitesini artırmak için yapılan uygulamalardan olan ses yalıtımının, alanında tecrübeli şirketler ve elemanlar ile yapılması gerekmektedir.

Dünyada ve ülkemizde önde gelen sektörlerden olan ses yalıtımı hizmetleri, her ilde mevcut bulunmaktadır. Bundan 20-30 yıl önce ses yalıtımı lüks olarak nitelendirilirken, günümüzde çoğu alanda ve yapılarda zorunlu bir uygulamadır. Hayat kalitesini artıran ve insanın duyu organlarına zararı en aza indiren ses yalıtımı uygulamaları, düşünüldüğü gibi pahalı bir işlem değildir. Yapının büyüklüğüne ve diğer birkaç etmene bağlı olarak fiyatları değişkenlik gösterir.

labirent sünger uygulamasıKumaş Kaplı Panel Uygulaması