MR Odası Ses Yalıtım Uygulama

Emar Odası Ses Yalıtımı

Hastanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında bölümlere gürültü girmemesi çok önemli bir husustur. Her cerrahi bölümün ve muayene yapılacak odanın yalıtımlı hale getirilmesi gerekir. Antibakteriyel özellikteki emar odası ses yalıtımı süngerleri ile ses izolasyonu uygulamaları sağlanmaktadır. Özellikle antibakteriyel melamin sünger hastane ve okullarda tercih edilmektedir.

Emar Odası Ses Yalıtımı Akustik Ses Yalıtımı

Seslerin yoğun titreşimlerini ve bulunduğu oda içerisindeki sızıntıları gidermenin yolu ses izolasyonunu sağlamaktır. Dış etmenlerin seslerini yalıtım sayesinde bölümlere gelmesinin engellenmesinin yanı sıra, mr cihazlarının titreşimlerinin ve istenmeyen gürültülerini de yalıtım sayesinde arındırmış oluruz. Duvarı döşemeden ayırmak koşuluyla hava doğuşumlu ses enerjisi sayesinde darbe sesinin de alt katlara ve yan hacimlere taşınması büyük ölçüde engellenmektedir.

Mr Odası Ses Yalıtımı Tavan Ses Yalıtımı

Bu yalıtım malzemesi aynı zamanda yanmaz özelliktedir. Kanserojen madde içermeyen melamin köpük, düşük yoğunluk sayesinde ses izolasyonu büyük ölçüde engeller. Ancak köpük tek başına uygulandığında yüksek dereceli sesleri tamamen engelleyemez. Çift taraflı köpüğün, arasına yerleştirilebilen epdm ağır ses izolasyon bariyeri malzemesi yüksek ölçülerde sesleri yalıtır.

Akustik Sünger Uygulaması Ses Yalıtımı

Montajı son derece kolay bir ürün olan melamin köpük, emar odası ses yalıtımı yapan teknik ekiplerce profesyonel bir şekilde odaların duvarlarına uygulanmalıdır. Ses yalıtımı hizmeti veren teknik ekipler, canlı keşif yaparak veya mekanın detaylı bir şekilde çekilmiş fotoğraflarını inceleyerek çözüm üretmektedir. Acil odalar, ameliyathaneler, mr ve röntgen odaları gibi kısımlarda dış mekan gürültüsünden arındırmak için melamin köpük ve ses izolasyon bariyerleri en ideal ürünlerdir.

Emar Odası Akustik Yalıtım Hastane Odası Ses Yalıtımı