Hastane Odaları Ses Yalıtım Uygulama

Hastane Odası Ses Yalıtımı

Hastalar için ses kalitesinin azami ölçüde dikkat edilmesi gereken ortamlardan birisi de hastane odalarıdır. Doğru ses izolasyonu uygulamalarının yapılması gereken hastane odaları için profesyonel ve deneyimli ses yalıtımı hizmeti veren ekiplerle iletişime geçmelisiniz. Emar odaları, röntgen odaları, ameliyathaneler, hastaneler ve muayenehaneler için dış mekandaki seslerin odalara, odalardaki makinelerin seslerinin ve titreşimlerinin dış ortamlara aktarılmasının engellenmesi gerekir.

Hastane Odası Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı

Hastanelerinizi daha konforlu ve kaliteli bir ortama dönüştürmek için ses yalıtım malzemelerinden titreşim emici mantarlar tercih edilebilir. Bu malzeme titreşimi emerek hastane odası ses yalıtımını azami ölçüde engelleyecektir.

Emar Odası Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Uygulamaları

Hastane odalarının yalıtımlarının sağlanması için doğru izolasyon malzemesinin seçiminin yanı sıra, kaliteli içlilik ve montaj da sağlanmalıdır. Birinci kalite izolasyon malzemelerinin seçimi yapılırken, cam yünü, taş yünü ve keçe gibi gözenekli yalıtım malzemeleri tercih edilirse kalınlıkları en az 50 cm olmalıdır. Fakat duvarı döşemeden ayırmak suretiyle hava doluşumlu ses enerjisi ile birlikte darbe seslerinin alt katlara ve yan hacimlere aktarılması engellenebilir.

Hastane Ses Yalıtımı Hastane Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır

Döşemeye gelen profilin altındaki kısım alçıpandan imal edilen bölme duvarlar ile doldurulabilir. Bunların yanı sıra ses yalıtımın ana karakteristik özelliği olan ses köpükleri de büyük ölçüde engeller. Doğru malzeme seçimi ve kalınlık tayini için hastane odası ses yalıtımı hizmeti veren firmalarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu firmalar, gerekli malzeme seçimini odaları inceleyerek veya detaylı çekilmiş fotoğrafları irdeleyerek yapabilirler.

Ses Yalıtım Fiyatları Hastane Odası Ses İzolasyonu