Odyoloji Odası Ses İzolasyonu

Odyoloji Odası Ses Yalıtımı

Son derece yalıtımlı olması gereken odyoloji kabinleri, hastanelerde, üniversitelerde, kliniklerde ve sağlık kuruluşlarında kullanılmak üzere hazırlanan bir kabindir. Odyoloji odalarının dış etmenlerden tamamen arındırılması gerekir. Eğer gerekli yalıtım işlemleri uygulanmazsa, tedaviler başarılı değerlendirme sonuçlarının alınmamasına neden olur. Odyoloji odası ses yalıtımı için akustik pencere ve akustik kapı sistemleri uygulanmaktadır.

Odyoloji Odası Ses Yalıtımı Ses Yalıtımı

Akustik özelikleri ele alındığında bu kabinlerdeki testlerde alınacak sonuçların daha sağlıklı olabilmesi için profesyonel ve uzman ekipler tarafından yalıtımları sağlanmalıdır. Kabindeki pencerenin özellikle çift taraflı olması ve su geçirmez özellikle olması önemlidir.

Akustik Ses Yalıtımı Odyoloji Odası Ses Yalıtım Malzemeleri

Bu yalıtımlı cam vasıtasıyla kabindeki hasta ile sağlıklı bir iletişim kurulabilir. Kabindeki sesin dışarı iletilmesi ve dış ortamdaki sesin kabin içine sızması yalıtım ile engellenebilir. Ayrıca odyoloji ünitesinin kapısı da akustik özellikle izolasyonlu bir malzeme ile kaplanmalıdır.

Odyoloji Odası İşitme Test Odası Ses Yalıtımı

Odyoloji odası ses yalıtımı, doğru analiz ve doğru çalışmalar profesyonel ses yalıtımı firmalarınca yapılmalıdır. Genel olarak ses yalıtım firmaları, odyoloji odası ses yalıtımlarını özel hesaplamalar ve değerlendirmeler sonucunda yapmaktadır. Kolayca kurulabilen bu kabin içerisinde yankı olayının tamamen ortadan kaldırılması için akustik özellikte çeşitli süngerler kullanılmaktadır.

Odyoloji Odası Ses Yalıtım Uygulaması İşitme Test OdasıBu sünger çeşitlerinden en ideal olanı ise antibakteriyel özelliği ile dikkat çeken basotect melamin süngeridir. Ayrıca tercihe bağlı olarak da kabin istenen ölçülerde üretilebilir. Ses yalıtım firmaları ile iletişime geçilerek, odyoloji odalarının ses yalıtımları gerektiği gibi sağlanabilir.